Президент підписав закон про зниження акцизів на вживані автомобілі

ЕкономікаН.Т., 4 липня 201620960
Президент підписав закон про зниження акцизів на вживані автомобілі

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Податкового Кодексу щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів».

Як повідомила прес-служба адміністрації президента, під час підписання також відбулася зустріч із авторами законопроекту №3251, під час якої Петро Порошенко обговорив майбутні зміни до документа.

«Президент і депутати домовилися про те, що зміни до закону, які у невідкладному порядку внесе глава держави, будуть підтримані усіма фракціями та проголосовані у Верховній Раді у найближчий четвер. Зміни стосуватимуться чіткого регламентування дії закону, а саме – одна машина до кінця дії закону, введення заборони перепродажу та за умови, що власник авто має завезти його в Україну особисто», – йдеться у повідомленні прес-служби адміністрації президента.

Зазначимо, що цей закон дозволяє різко знизити акцизи на розмитнення вживаних автомобілів, що зменшить вартість авто на 30-40%.

Відповідно до закону, ставки акцизного збору знижуються на період до 31 грудня 2018 року. При цьому норми закону не стосуються автомобілів з Російської Федерації.

Законом передбачено зниження ставок акцизного податку тільки на легкові автомобілі, випущені після 1 січня 2010 року. Крім того фізична або юридична особа може ввезти за зниженими ставками тільки один автомобіль і для власних потреб, а якщо такий автомобіль буде відчужений протягом 365 днів, то його власник зобов'язаний сплатити повну ставку акцизного податку.

На сьогодні в Україні акциз на вживані автомобілі в 22 рази вищий, ніж на нові машини. Вартість вживаного автомобіля після офіційного розмитнення фактично подвоюється.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук