Приміщення старого заводу в центрі Львова перетворили на креативний простір

У приміщеннях колишніх цехів тепер проводять виставки, концерти та інші події

КультураСофія Трощук, 7 листопада, 17:52 6672 0

«Навколо високого» – під таким гаслом четверо львів'ян створили на вулиці Кривоноса в центрі Львова креативний простір. Приміщення закинутого заводу вони перетворили на офіс та місце, де свої виставки можуть безкоштовно влаштовувати молоді митці.

«Тут дуже красиво. Наш слоган — «навколо високого». Тобто ми збираємо людей навколо високого, ми розташовані біля Високого Замку. І цей елемент, який ми використовуємо, — це ракета, але він також нагадує наш Високий Замок, і цей космонавт, який піднімає руку — якраз», — проводить нам екскурсію художниця та співзасновниця простору Ярина Пазина.

Фото A.Space

Тож використали вітражі з космонавтом, а ще — старі труби, які перетворили на лавки та експозиції. Саме так зараз виглядає креативний простір А.Space на вулиці Максима Кривоноса. Тут молоді художники, скульптори, музиканти або ж розробники у креативній сфері можуть уперше заявити світу про себе.

«Люди банально втрачають надію того, що їх хтось буде навіть бачити. В нас переважно зараз всюди виставляють, якщо це відомий художник, відомий скульптор, який вже себе десь проявив, їх далі тримають і тягнуть дальше. Молодим митцям, художникам і скульпторам досить важко показати себе — ні платформи, нічого», — пояснює співзасновник A.Space Богдан Голіян.

Співзасновники простору — художниця Ярина, архітектори Богдан та Юрій, менеджер Влад. У такому складі вони працюють тут вечорами — бо в день мають основну роботу.

«Бачите, зараз півдев'ятої, а ми ще досі тут. Насправді, йде дуже багато часу, відповідно є ще робота, яка приносить кошти, і за рахунок якої ми підтримуємо цей простір. Насправді, пропозицій про проведення всяких заходів більше, ніж ми можемо організувати. Ми не очікували такого ажіотажу, дуже задоволені цим», — додає співзасновник A.Space Юрій Зейкан.

A.Space існує півроку, за цей час у різних локаціях міста ідейники провели чимало концертів, влаштовували й виставки.

«Сюди приходили музиканти. Вони беруть у руки гітари, починають співати, виконувати якісь твори музичні. Художники сідають і починають замальовувати скетчі. Комусь подобається ця частинка приміщення, комусь подобається більше сидіти у дворику. Тут є атмосфера натхнення, мені так здається», — додає Ярина Пазина.

Їхня концепція — це громада, яка піклується та виховує. A.Space — не просто простір, де можна провести захід. Це ще й соціальна ініціатива, яка допомагає львів'янам шукати ресурси та розвиватися.

«Ми їх вчимо розуміти: що тобі треба для твоєї виставки? Які тобі ресурси треба залучити, де їх шукати, як їх шукати. Знайомимо їх між собою, намагаємося зараз знайомити художників із бізнесом. Щоби вони банально розуміли, як себе продавати», — пояснює співзасновник A.Space Влад Крупко.

А ще четверо друзів перетворюють закинуті приміщення на новітні простори. Так зараз розробляють проект для коворкінгу замість старого народного дому в селі Красів під Львовом.

Більше інформації про діяльність та події креативного простору — за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук