У Красові на Львівщині облаштовують «Співробітню на селі»
Замість старого Народного дому планують створити креативний простір для дозвілля
У Красові, що поблизу Львова, мешканці планують створити креативний простір для дозвілля. Замість старого Народного дому має постати платформа для обміну думками і хорошого відпочинку.
У Красівській бібліотеці — майже 4,5 тисячі книг. Останнім часом побільшало сучасної літератури — її бібліотеці передали благодійники. Це приміщення, каже бібліотекарка пані Галина, трохи замале для дозвілля. Та незабаром книгозбірню перенесуть до приміщення Народного дому — там планують облаштувати сучасний коворкінг.
«Рада і я, і раді мої найменші шанувальники книжок. Бо всі хочуть прийти, щоби в бібліотеці було тепло, щоби було зручно сидіти, аби вони могли собі відпочити. І старше покоління так само», — розповідає бібліотерка Галина Баб.
У приміщенні Народного дому зараз триває ремонт. Хоч воно було не в надто хорошому стані, але довго й вірно служило платформою для сільських свят.
«Масові заходи відбувалися всі, які мають бути. Всі державні свята. Проводи, коляди. До Шевченка, до днів матері, Конституції і Незалежності», — розповіла директорка народного дому Галина Сіканів.
Після капітального ремонту тут планують облаштувати співробітню. Це загальносільський простір. Можна буде почитати книгу, попрацювати, відвідати гурток або ж просто поспілкуватися.
«Перш за все, сюди класно залучити людей, наприклад, зробити гурт якийсь, який починає якось рухатися. І, звісно, по максимуму знести оці стіни, щоб зробити такий відкритий простір», — розповідає архітектор A. Space Богдан Голіян.
Такий проект ініціювали самі красівчани, а потім підтримали на рівні об'єднаної територіальної громади.
«Ми розуміємо, що новий час, нові форми роботи, молодь бачить по-іншому все, по-новому», — каже спеціалістка відділу Тростянецької сільради Олександра Дзиндра.
Від одного до трьох мільйонів гривень — саме стільки вартуватиме облаштування співробітні. Зараз ідейники планують податися на конкурс обласних мікропроектів. Хочуть залучити і спонсорів, і міжнародні гранти. Тут також пропонують оренду для львівських компаній.
«Мова йде про те, щоби різні організації могли собі орендувати його, скажімо, на стратегічні сесії. Команда може собі приїхати, піти прогулятися в ліс, організувати собі пікнік, попрацювати в цьому коворкінгу. Для якої-небудь, скажімо, ІТ-компанії, 3 тисячі гривень оренди в день — це не є великі кошти. Але це половина зарплати керівника народного дому тут у селі», — пояснює ініціаторка проекту «Співробітня на селі» Світлана Крижанівська-Блінова.
До ремонтів приєднаються й красівчани.
«Насправді, багато є дітей, яким немає куди подітися. Є багато дорослих теж, які б хотіли зайнятися, наприклад, вивченням комп'ютера, або пограти в шахи, або якось спільно провести час, а в нас немає такого простору», — каже мешканка села Красів Галина Думич.
До слова, наразі організатори «Співробітні» вже шукають перших орендарів, які зможуть забронювати собі день у мальовничому місці.