Приватизація «Центренерго» затримується через борг у ₴2 тис перед «Ощадбанк»

Керівництво ПАТ «Ощадбанк» заперечило, що через дії державного банку затримується приватизація енергокомпанії «Центренерго», повідомляє прес-служба банку.

«Для уможливлення оголошення приватизаційного конкурсу Фондом державного майна, акції «Центренерго» мають бути передані йому від Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Ці акції знаходяться в депозитарії «Ощадбанку». Згідно з умовами договору з міністерством проведення облікових операцій та видача виписок з рахунку в цінних паперах здійснюється тільки після повної сплати боргу за минулий період», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вчора під час засідання уряду, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що є маса технічних проблем в процесі передачі акцій «Центренерго» в Фонд держмайна для приватизації підприємства. І в першу чергу це пов’язано з заборгованістю міністерства перед «Ощадбанком» за зберігання акцій. За словами Демчишина, це дуже високі суми і він не розуміє за що державні банкіри вимагають ці кошти, 

Згідно з повідомленням прес-служби «Ощадбанку», загальний борг Міненерго перед банком становить 1,032 млн грн. Ця сума включає заборгованість кількох емітентів, серед яких і «Центренерго». Проте, борг за обслуговування рахунків цього підприємства складає лише 2,3 тис. грн.

«Розуміючи необхідність уможливлення приватизації, «Ощадбанк» готовий здійснити операцію переказу акцій протягом хвилини після отримання 2,302,91 грн. (2 тис. 302 грн. 91 коп.) боргу від Міністерства», - щзазаначено в повідомленні.

Рішення про приватизацію «Центренерго» було прийнято у травні поточного року. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що в купівлі державного пакету акцій підприємства зацікавлені інвестори з США та Франції.

Державі належить 78,29% акцій «Центренерго» , решта 21,71% акцій приватизовані, з них 2,33% належать фізичним особам, а 19,38% - юридичним, серед яких, зокрема, 10% належить ПАТ «Альфа-Банк». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук