Приватним компаніям можуть дозволити залізничні перевезення пасажирів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 30 травня 201513011
У Раді зареєстрували законопроект, який дасть можливість приватним компаніям перевозити пасажирів залізничним транспортом

Міністерство інфраструктури планує відкрити для приватних перевізників на правах операторів інфраструктури доступ до залізничних об'єктів, зокрема, до локомотивів, а також надати можливість здійснювати пасажирські перевезення.

Про це у п’ятницю повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, пише УНІАН.

«Дуже цікаве питання приватної тяги і приватних пасажирських перевезень, цікаво, яка буде реакція в суспільстві, ми хочемо почути реакцію ринку, ми можемо зробити якісь перехідні положення... За цим пунктом критики буде предостатньо, але дійсно різний досвід у світі», - сказав Пивоварський.

Згідно з текстом вищезгаданого законопроекту, перевізникам необхідно мати ліцензію на здійснення відповідного виду господарської діяльності згідно з законодавством та сертифікат безпеки; тяговий залізничний рухомий склад; право доступу до інфраструктури на підставі відповідного договору з оператором інфраструктури та низку інших.

За словами начальника департаменту реформування та корпоративного розвитку «Укрзалізниці» Євгена Кравцова, цей законопроект розробили з урахуванням норм законодавства ЄС.

«Можливість допуску приватного перевізника до тяги прямо передбачена директивами Євросоюзу. У нас на рівні міністерства й «Укрзалізниці» виникали дискусії з цього приводу, але ці директиви виконуються в усіх країнах Європи», - наголосив Кравцов.

Відповідно до законопроекту, публічному акціонерному товариству, яке хочуть створити на базі «Укрзалізниці» і яке буде знаходитися у 100% держвласності, перейдуть права на керування всією інфраструктурою загального користування, до якої належать залізничні станції та колії, контактні мережі та трансформаторні станції, системи управління рухом.

У свою чергу, оператору інфраструктури пропонується забезпечити фінансову незалежність від перевізника і рівноцінний доступ до інфраструктури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Александр Ерошкин 30 травня 2015, 16:26

  "Захід.нет", та найдіть вже якусь нормальну фото для ілюстрації з поїздами в сучасних українських а не в радянських кольорах. Скільки вже можна цю фоту тикати де треба і не треба? Оскомину вже набила. Фото має бути актуальним а не історичним я так думаю

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук