Приймальню та кабінет мера у п'ятницю, 26 січня, заблокували близько двох десятків чоловіків. Про прихід протестувальників близько 16:00 повідомила керівниця прес-служби Львівської міськради Христина Процак, яка на своїй сторінці у Facebook також опублікувала фото з місця подій.
Протестувальники заблокували вхід до приймальні мера, вимагаючи зустрічі з Андрієм Садовим. За їхніми словами, у офіційній відповіді Мін'юсту на запит активістів вказано, що борг комунального АТП-1 перед компанією «Оптимум Фактор» за придбані ЛАЗи начебто становить не 28 млн грн, як це заявляє ЛМР, а лише 11 млн грн. Через це протестувальники вимагають зустрічі з міським головою.
Серед них є керівники кількох громадських організацій, які беруть участь у пікетуваннях Ратуші практично з будь-якого приводу, зокрема, Леся Турашвілі та Іван Спринський, які напередодні, 25 січня, під час сесії ЛМР також організовували акцію протесту через наміри міськради сплатити борги за придбані автобуси.
За інформацією кореспондентки ZAXID.NET, працівники прес-служби на місці пояснили активістам, що мера в міськраді немає і сьогодні вже, ймовірно, не буде. При цьому в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко запропонував протестувальникам зустрітися із заступником мера Сергієм Бабаком, однак ті спершу відмовлялися.
Оскільки активісти погодилися агресивно, силою виштовхнули працівника «Муніципальної варти», а також нападали на присутніх журналістів, на місце інциденту викликали поліцію.
Після того, як на місце конфлікту прийшов керівник АТП-1 Орест Хамула, активісти погодилися поговорити із ним та Сергієм Бабаком. Під час розмови Орест Хамула пояснив, що є два провадження через придбані ЛАЗи (одне веде київський відділ виконавчої служби, а інше львівський), і 11 млн грн стосуються лише «львівського» провадження, а загальна сума боргу становить 28 млн грн.
Під час розмови Сергій Бабак запропонував включити до робочої групи, що займається меморандумом між АТП-1 та «Оптимум Фактор», представників активістів. Під час годинної розмови, яка завершилася близько 17:50, домовилися, що у понеділок, 29 січня, проведуть окрему зустріч для того, щоб протестувальники змогли ознайомитися з документами щодо боргів ЛАЗу.
Фото Павла Паламарчука
Зазначимо, під час сесії ЛМР 25 січня мали затвердити меморандум між АТП-1, ЛМКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Львівводоканал» та ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало від ТзОВ «Львівські автобусні заводи» право вимоги боргу за придбані у 2009-2010 роках автобуси.
Проект меморандуму передбачав, що АТП-1 визнає борг у сумі 28 млн грн за придбані ЛАЗи та зобов’язується сплатити «Оптимум Фактор» 20,3 млн. При цьому «Оптимум Фактор» зобов’язується сплатити борги ЛАЗу за воду, тепло та виплатити близько 2,5 млн грн заборгованої зарплатні працівникам ЛАЗу. Раніше АТП-1 вже сплатило 4,5 млн грн виконавчій службі для погашення боргів по зарплатні перед працівниками ЛАЗу, а ще 4 млн грн «Оптимум Фактор» погодився пробачити після отримання основної частини боргу.
Нагадаємо, Мін'юст офіційно оголосив у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Патрульна поліція Львова уже затримала сім комунальних автобусів, серед яких чотири – нові «Електрони».
Додамо, що Львівський автобусний завод викупив та довів до банкрутства російський бізнесмен Ігор Чуркін. Холдинг зупинив виробництво у 2014 році. Зараз ТОВ «Львівські автобусні заводи», яке перебуває в процесі припинення, офіційно записане на Ігоря Чуркіна та низку компаній, зареєстрованих в Канаді і Великобританії.