Проблему Російського культурного центру у Львові вирішать у березні

Львівська облрада хоче повернути назад приміщення на вул. Короленка, 1а

Проблему Російського культурного центру у Львові вирішать у березні
Російський культурний центр

Рішення про повернення на баланс Львівської облради приміщення на вул. Короленка, 1а прийматимуть на початку березня. Про це 20 січня під час зустрічі з представниками Російського культурного центру, які у 1990 році отримали в користування це приміщення, заявив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

«До першого березня ми будемо в цій ситуації розбиратися детальніше. Раніше у нас просто не вийде прийняти управлінського рішення. На цей момент кінцевого рішення ще немає, а кінцевим буде рішення сесії Львівської обласної ради», – заявив Володимир Гірняк.

На цю зустріч прийшли також Олег Лютіков та Альберт Астахов – обидвоє називають себе директором Російського культурного центру Львова. Лютіков є головою Російського товариства ім. О. Пушкіна, а Астахов очолює львівську міську громадську організацію «Російське товариство ім. А. Пушкіна».

У 1990 році приміщення на Короленка, 1а передали громадській організації, яку очолює Лютіков. А у 2005 році, за його словами, відбулося рейдерське захоплення цього будинку організацією, якою керує Альберт Астахов.

Більшу частину сьогоднішньої зустрічі представники двох організацій з'ясовували, кому саме має належати це приміщення і хто з них має право представляти Російський культурний центр.

Цього тижня обидві організації (і Лютікова, і Астахова) звернулися за підтримкою до президента і керівництва Львівської облдержадміністрації та облради, оскільки минулого року комісія комунального майна Львівської області ініціювала повернення приміщення на Короленка, 1а на баланс облради.

«Зараз у ЗМІ це трактується виключно як ініціатива чи то депутатського корпусу, чи то Львівської облради. Однак поштовхом до розгляду цього питання стало звернення голови Російського товариства ім. О. Пушкіна, якому передали це приміщення 1990 року, Олега Лютікова», - пояснив начальник управління майном спільної власності ЛОР Микола Бандра.

За його словами, приміщення, які перебувають у власності Львівської облради, здаються й іншим національно-культурним товариствам, як-от німецькому, польському, чеському. Однак лише російське культурне товариство користується комунальним приміщенням на пільгових умовах.

Зазначимо, що у 1999 році тодішній мер Львова Василь Куйбіда встановив для Російського культурного центру символічну орендну плату в 5 грн на місяць. А саме приміщення їм у користування передали ще 1990 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук