Проект для туристичного ознакування Борислава «Історія, приправлена сіллю» пройшов відбір для фінансування програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Загалом для українського нафтового центру та польської ґміни Сянок виділять 66 тис. євро. Україні з цієї суми дістанеться 20 тис. євро. Ще 10% має дофінансувати саме місто.
Як повідомили у Бориславській міській раді, 8 липня конкурсна рада програми транскордонного співробітництва відібрала спільний проект на фінансування. Загальна сума, виділена на «Історію, приправлена сіллю» — €66386, з яких 90% оплачує ЄС. За пропорційним розподілом, Борислав отримає €20,8 тис. До цієї суми 2,3 тис. євро додадуть з міського бюджету.
За ці кошти у Бориславі передбачено зробити:
- облаштування велосипедних доріжок, місць відпочинку для туристів із велопарковками та автостоянками,
- виготовлення інформаційних стендів про природну спадщину міста,
- проведення тематичних конференцій, тренінгів-навчань для українських і польських туроператорів,
- друк двомовних путівників із позначеннями історичних місць видобутку солі на території Борислава та ґміни Сянок,
- випуск промоційного фільму,
- організація квестів для молоді.
За словами мера Борислава Ігоря Яворського, проект має пройти формальні перевірки документації, а реалізовуватимуть його наступного року. Це вже другий проект Борислава, який отримав фінансування Євросоюзу. Торік переміг також спільний із ґміною Сянок проект «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України», за яким у Бориславі збудують пам’ятник винахіднику гасової лампи Йогану Зегу. До слова, зараз у місті облаштовують музей Йогана Зега.
«Борислав свого часу славився не тільки нафтовидобутком, а й видобуванням солі. Ми піднімаємо свою історію. Спільний з нашими польськими партнерами проект переміг. Так ми здобуваємо досвід. Наступного року також будемо брати участь у боротьбі за фінансування Євросоюзу, подаватимемо інфраструктурні проекти на більші суми», — прокоментував ZAXID.NET мер Борислава Ігор Яворський.
Нагадаємо, нещодавно у Бориславі презентували логотип міста, а також маркетингову стратегію розвитку туризму. Нова айдентика робить наголос на нафтовидобувній діяльності міста. А як нову туристичну ідею автори стратегії пропонують розвивати відпочинок для сімей з дітьми.