У Бориславі відкриють аптеку-музей винахідника гасової лампи

Музей відкриють у міському парку

У Бориславі на Львівщині відкриють аптеку-музей всесвітньо відомого винахідника нафтової промисловості Йогана Зега. Проект виграв грант на Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, який проводила Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

Музей планують облаштувати у міському парку культури і відпочинку. На це потрібно майже 300 тис. грн. Як повідомляє Бориславська міська рада, грант становить 220 тис. грн. Решту потрібної суми профінансують з бюджету міста.

Проект розробив відділ розвитку міста, на конкурс його подала ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Борислава». За отримані кошти облаштують музей у вигляді аптеки, яку свого часу у місті відкрив Зег, і облагородять довколишню територію.

проект аптеки-музею, який виграв грант (Бориславська міськрада)

Як додав міський голова Ігор Яворський, в межах транскордонного співробітництва у Бориславі вже реалізовувались проекти «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» , «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича».

Йоган (Ян) Зег – львівський фармацевт, аптекар, винахідник гасу, засновник промислової нафтопереробки в Галичині. Свого часу зі Львова переїхав до Борислава, де відкрив аптеку і займався нафтопереробкою.

Загалом до переліку переможців конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад з Львівської області увійшли 35 проектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук