Прокуратура досі не оголосила підозру власницям вкраденого комунального майна Львова
Наразі не доведено, що вони «не випадково» придбали десятки незаконно приватизованих приміщень
Слідчі ГУ НП у Львівській області досі не оголосили про підозру двом сьогоднішнім власницям десятків вкрадених комунальних приміщень Ірині Сандул та Людмилі Мальковій. У правоохоронців наразі немає доказів, що ці дві жінки «не випадково» за заниженими цінами у різних людей придбали нерухомість, яку перед тим було вкрадено. Про це на брифінгу сказав перший заступник прокурора Львівської області Олександр Русецький.
«Підозра має грунтуватись на належних і достатніх доказах. Саме тому на сьогодні цим особам підозра не оголошена. Факт придбання майна, якщо він є третім чи четвертим правочином, не завжди свідчить про обізнаність особи у тому, що майно було незаконно набуте першим чи другим власником. Нам треба довести, що ці особи були об'єднані змовою або були обізнані, що це майно було незаконно придбане тим, у кого купують», – сказав Олександр Русецький.
Йдеться про десятки вкрадених комунальних приміщень, які за шахрайською схемою через різних підставних осіб перейшли до двох львівських підприємиць Ірини Сандул та Людмили Малькової. Щодо викрадення майна було порушене кримінальне провадження за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів), ч. 3 та ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 365(2) (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги). В його межах підозру оголошено чотирьом людям – це три особи, які стали першими власниками нерухомості після її викрадення та пізніше перепродали її компаніям Малькової і Сандул, а також нотаріус, який посвідчив ці правочини. Наразі один з обвинувачених перебуває в розшуку, інший – заарештований та ще одного відпустили під заставу 240 тис. грн. Згаданого нотаріуса, мешканця Луганщини, наразі не затримували.
Також поліція припускає, що причиною викрадення майна могла стати можлива службова недбалість чиновників управління комунальної власності ЛМР. Тому правоохоронці порушили ще одне кримінальне провадження за ч.2 ст.367. Якраз у рамках цього провадження 12 липня відбувались обшуки в управлінні комунальної власності ЛМР та у приватних помешканнях чиновників цього управління, зокрема його начальниці Інни Свистун.
Сама Інна Свистун з цього приводу сказала: «Мене шокували дії правоохоронців. Замість того, щоб обшукувати помешкання аферистів, які заволоділи майном, та затримувати їх, поліція приходить з обшуками до нас, хоча ми перші заявили, що майно вкрали, і вже понад півроку про це кричимо. І майно вкрали не в стінах управління, а в реєстрах прав на нерухомість, до яких держава дала доступ розширеному колу осіб».
Натомість заступник прокурора зазначив, що прийшли до чиновників міськради за документами, які можуть прояснити цю справу. «Ми лише припускаємо, що саме неналежне виконання своїх посадових обов’язків чиновниками управління комунальної власності могло стати причиною викрадення комунальної нерухомості. Але все це ми ще будемо встановлювати. Вчора ми вилучили багато документів, які допоможуть у розслідуванні крадіжки. Все це ми ретельно вивчимо та опрацюємо», – додав Олександр Русецький.
За його словами, загалом щодо «Афери століття» було проведено понад 20 обшуків.
Варто зауважити, що про цей злочин стало відомо саме після заяв Інни Свистун. Львівські ЗМІ, в тому числі і ZAXID.NET, називали імена і прізвища людей, безпосередньо причетних до цієї афери, однак жодної інформації про дії проти цих людей з боку правоохоронних органів не надходило.