Пропажа стародруків з Львівської галереї мистецтв є найбільшою в історії України

Частина наукових співробітників Музею книги відсторонені від роботи

Пропажа стародруків з Львівської галереї мистецтв є найбільшою в історії України
Будівля Музею книги розташована у внутрішньому дворі ЛГМ

Директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк заявив про те, що з музею зникло 95 унікальних стародруків та 2 манускрипти. Про це він заявив 5 січня на спеціально скликаній прес-конференції у Львові.

Під час проведення повної інвентаризації в одному із підрозділів ЛГМ, а саме у Музеї книги, виявили, що бракує 95 стародруків та два манускрипти. Перевірка наразі торкнулась лише кириличної частини колекції, проте директор галереї Тарас Возняк уже назвав пропажу найбільшою історії незалежної України .

Наразі ані точного списку зниклих стародруків, ані їх оціночної вартості не називають. Експерт і член комісії, яка перевіряла фонди Музею книги, Віра Фрис заявила, що серед зниклих є один із двох примірників «Апостола» Івана Федоровича, його ж «Біблія» та інші раритети.

Тарас Возняк повідомив, що ще 4 січня про пропажу були повідомлені міністерство культури та поліція. Музей книги на певний час буде закритий для відвідувачів, а ті наукові співробітники, що мали безпосередню дотичність до фондів, відсторонені від роботи. Також вилучені інвентарні книги та ключі від фондосховища.

Колишня директорка Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька (2012-2016 рр.), донька Бориса Возницького, який очолював ЛГМ попередні 50 років, уже заявила, що вважає інформацію про зникнення стародруків «нападом на добре ім'я Бориса Григоровича Возницького та частково на мене». Разінкова-Возницька вимагає на час розслідування відсторонити від посади Тараса Возняка, який очолив ЛГМ 15 вересня 2016 року і відразу ж ініціював інвентаризацію музейних фондів. Також вона розповіла, що влітку 2016 року силами співробітників музею було проведено інвентаризацію, яка жодної пропажі не виявила. Утім під актом про перевірку підпису Лариси Возницької нема.

Директорка Музею книги Лариса Спаська вважає за доцільне ще раз перевірити кириличну колекцію стародруків. Можливо, раритети десь знайдуться, заявила вона.

ZAXID.NET і надалі інформуватиме про перебіг справи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук