Проти банків, які не повертають депозити, можуть ввести санкції

Верховна Рада схвалила у першому читанні зміни до Цивільного кодексу України, якими передбачається стягнення з банків пені у розмірі 1% за кожен день прострочення виплати вкладникам депозитів.

За відповідний законопроект №2202 у середу, 2 липня, проголосувало 239 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Змінами пропонують розширити статтю 1058 Цивільного кодексу України, внісши новий пункт 4.

«За порушення банком термінів повернення грошової суми (вкладу) банк виплачує вкладникові недодержку (пеню) в розмірі 1% від зазначеної в договорі суми вкладу за кожен день прострочення виконання зобов'язання, включаючи день сплати», — йдеться в законопроекті.

«В умовах поглиблення світової фінансової кризи та її впливу на економіку України поширеним стало явище несвоєчасного повернення банками вкладів (депозитів) своїх клієнтів... Існує необхідність закріпити на рівні закону відповідальність за порушення банком умов договору банківського вкладу (депозиту) в частині несвоєчасного повернення вкладів (депозитів)», — наголосила у пояснювальній записці автор законопроекту народний депутат, голова парламентського підкомітету з питань гарантування вкладів громадян та захисту прав споживачів фінансових послуг Вікторія Буллах.

Коментуючи цю ініціативу у парламенті, заступник міністра фінансів Віталій Лісовенко зазначив, що при підготовці до другого читання доцільно додатково регламентувати ситуацію, коли невиплати пов'язані з об'єктивними причинами. Окрім цього, на його думку, необхідно переглянути запропонований розмір пені.

У висновках Головного науково-експертного управління ВР зазначається, що прийняття зазначеного законопроекту сприятиме захисту прав та законних інтересів клієнтів банківських установ. Разом з тим, вважають в управлінні, запропонований розмір пені вимагає економічного обґрунтування.

Окрім цього, парламентські експерти вважають за доцільне надати сторонам договору право самостійно визначати у договорі більший розмір пені, ніж передбачено законом, за винятком договорів, укладених банком з його акціонерами (учасниками), афілійованими особами і з працівниками цього банку, а також обмежити максимальний розмір пені, який не повинен перевищувати величину відповідного банківського вкладу (депозиту), зазначає DT.UA.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук