Протестувальники завадили депутатам ЛМР оглянути ділянку сміттєпереробного заводу

Кілька десятків людей з плакатами та гаслами перекрили дорогу до ділянки на вул. Пластовій

16:18, 9 березня 2021

Уранці вівторка, 9 березня, кілька десятків людей з плакатами та гаслами прийшли на ділянку на вул. Пластовій, де мають побудувати сміттєпереробний завод. Саме в цей час депутати Львівської міськради робили огляд компостувальної станції і будівель ЛКП «Львівводоканалу», які розташовані поруч. Протестувальники перекрили дорогу, тож депутати не змогли оглянути територію, на якій планують будівництво сміттєпереробного комплексу. А за кілька хвилин частина депутатського корпусу взагалі поїхала геть.

Люди, які перекривали дорогу, вже не вперше пікетують будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Вони називають себе «ініціативними мешканцями вулиці Пластової і Знесіння», і вважають, що комплекс із переробки відходів спричинить екологічне лихо.

«Будуйте сміттєпереробний де-небудь, але тільки не тут», — одна з вимог, яку озвучили пікетувальники.

Зазначимо, що проект сміттєпереробного заводу успішно пройшов комплексну державну експертизу, отримав позитивний висновок Мінекології та отримав оцінку впливу на довкілля (ОВД). Єдині застереження щодо впливу на довкілля стосувалися викидів біогазу в атмосферне повітря та шуму від роботи обладнання комплексу та руху автотранспорту. Однак їхній вплив на навколишнє середовище буде або мізерним, або ж в межах українських та європейських екологічних норм.

Сьогодні ділянку, де має бути побудований завод, мали оглянути депутати Львівської міськради. Спочатку вони оглядали станцію компостування відходів. А потім був запланований огляд очисних споруд «Львівводоканалу» і презентація проектів ЛКП «Зелене місто», серед яких і будівництво сміттєпереробного заводу. Однак через 20 хвилин після початку огляду частина депутатського корпусу поїхала геть.

Голови депутатських фракцій у ЛМР розповіли про свою позицію щодо будівництва комплексу із переробки відходів на вул. Пластовій.

«Треба вирішувати питання, щоби сміттєпереробний був на території Львівської області. До нас прийшли люди, кричать у мегафон. Я їхні емоції розумію. «Європейська солідарність» йшла на вибори, і ми говорили, що заводу тут не бачимо», — розповів Петро Адамик, голова фракції «Європейська солідарність» у ЛМР.

«Економічні, математичні розрахунки, які нам тут представляють, говорять, що завод тут потрібно будувати, що ефективність заводу для Львова буде тут найвищою. Але є спротив від людей, які тут живуть. Треба зважити всі «За» і «Проти». Швидше за все, ми схиляємося до того, що його треба тут будувати», — додав Віталій Троць, голова фракції «Голос» у ЛМР.

«Свої питання зі своїм сміттям ми повинні вирішувати в себе. Тут ідеальна ділянка. Завод буде такий, як і в Європі: чистий, ефективний, без запахів», — підсумувала позицію «Самопомочі» голова цієї фракції у ЛМР Вікторія Довжик.

Пікет завершився через годину після початку. Люди розблокували дорогу, зібрали банери і роз’їхалися.