Проїзд у маршрутках Львова може подорожчати

Економіка13 січня 201182214

У Львові проїзд в автобусах, що працюють у режимі «експрес» та «маршрутне таксі», може подорожчати до 2 грн. Зокрема 14 січня виконавчий комітет Львівської міської ради розглядатиме питання щодо перегляду тарифів.

Про це ZAXID.NET повідомили у Львівській міській раді.

Нагадаємо, з листом-повідомленням про проведення страйку та мітингу пасажирських перевізників звернулось до міської ради профспілкове об’єднання пасажирських перевізників. Причина звернення - неможливість подальшого надання послуг з перевезення за діючими тарифами.

Асоціація "Львівський пасажирський транспорт" просить збільшити вартість проїзду до 2 гривень в автобусах, що працюють у режимі "експрес" та "маршрутне таксі". Тарифи пропонують скоригувати лише в частині збільшення вартості палива, яке є основною складовою.

"В оновлення автотранспорту міста перевізники вклали більше 50 млн доларів своїх та кредитних коштів приватних підприємців, які не мають змоги повертати банкам кредитні суми і вимушені продавати автобуси через збитковість їх роботи", – йдеться у зверненні Асоціації "Львівський пасажирський транспорт".

Нагадаємо, востаннє тарифи на проїзд переглядались 21 серпня 2009 року. Тарифи на перевезення у розмірі 1,75 грн розраховані враховуючи вартість палива 5,28 грн/л. Зростання палива за цей період становить 50,6%. Крім того, зросла мінімальна заробітна плата, вартість мастильних матеріалів, акумуляторів, шин тощо.

"В місті ще з минулого року триває друга хвиля оновлення транспорту. Частину нових автобусів місто закуповує в рамках підготовки до Євро-2012, також підприємства-перевізники повинні оновляти транспортний склад. Але купити нові автобуси, які, наприклад, курсують маршрутами №24 та №5, не всі підприємства можуть. Важко досягти окупності, якщо у місті діють чи не найменші в Україні тарифи на перевезення", - повідомив в.о. начальника управління транспорту і зв'язку департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ігор Собенко.

"Вартість перевезення у Львові сьогодні найнижча в Україні", – вважають перевізники.

Нагадаємо, львів’яни за користування маршрутним таксі платять 1,75 грн. Для порівняння, середня вартість перевезення у столиці – 2,25 грн, в Луцьку, Одесі, Івано-Франківську – 2 грн, у Харкові – від 1,5 до 4 грн, у Донецьку – від 1,50 до 2 грн.

"При розрахунку ціни на проїзд 1,75 грн пальне коштувало 5 гривень 28 копійок, тоді як сьогодні його вартість становить 7 грн 95 коп. Позиція перевізників, чітка – усі перевізні компанії на сьогодні є збитковими. Зараз у місті працює лише 24 перевізники, інші через збитковість припинили свою діяльність. Сьогоднішні тарифи на перевезення у Львові чи не найнижчі в Україні", – розповідає голова Асоціації перевізників перевізники Лобода Роман.

"Ми ще торік частково почали вирішувати проблему із транспортом, зокрема у проблемних районах – з’єднали Рясне з центром (маршрут №3) та Сихів з центром (маршрут №5). Зараз продовжуємо тролейбусний маршрут №24. Також цього року плануємо розпочати роботи з продовження ще одного маршруту – №2.

Найближчим часом плануємо отримати ще близько 15 нових автобусів і підсилити ними проблемні маршрути", - зазначив міський голова Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук