"Газпром" обіцяє підключити "Нафтогаз" до "потоків"

Економіка20 червня 20101720

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" автоматично стане учасником проектів "Північний потік" і "Південний потік" у випадку злиття з ВАТ "Газпром". Про це заявив глава російської газової монополії Олексій Міллер, відповідаючи на запитання журналістів.

Передбачається, що морська ділянка газопроводу "Південний потік" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Руська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна довжина становитиме близько 900 кілометрів, максимальна глибина - більше двох кілометрів. Продуктивність морської ділянки "Південного потоку" становитиме до 63 млрд кубометрів на рік. Для реалізації сухопутної частини проекту за кордоном з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією були підписані міжурядові угоди, повідомляють Подробности.

Газопровід Nord Stream пройде по дну Балтійського моря, безпосередньо з'єднає Росію і Німеччину. Перший газ по 1200-кілометровій магістралі почне надходити наступного року, а в 2012 вийде на проектну потужність в 55 мільярдів кубометрів на рік.

Також нагадаємо, раніше голова правління ВАТ "Газпром" Міллер заявив, що газотранспортна система (ГТС) України повинна увійти в російсько-українське спільне підприємство, про можливе створення якого на паритетних засадах сторони попередньо домовилися. "Ми домовилися про можливе створення спільного підприємства на умовах 50 на 50 з розумінням того, що українська сторона буде вносити ГТС і видобувні активи, з боку" Газпрому "- видобувні активи", - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук