Верховна Рада зробила перший крок до 12-річної шкільної освіти

Парламент прийняв у першому читанні законопроект «Про освіту»

Верховна Рада України

Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект №3491-д «Про освіту». За документ проголосували 277 парламентарів, передає «РБК-Україна».

Проект законодавчого акту в разі його ухвалення в цілому визнає таким, що втратив чинність, закон «Про освіту» 1991 року та запровадить навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти (для початкової та профільної середньої освіти – з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року).

Законопроектом передбачається, зокрема, з 2018 року встановити мінімальний оклад кваліфікованих педагогічних працівників в три мінімальні заробітні плати. При цьому робота педагогічних і науково-педагогічних працівників оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів засновників, власних надходжень навчальних закладів, грантів.

Згідно з проектом закону, кожні 5 років передбачена сертифікація педагогів, яка проводиться з метою оцінки їх здатності проводити педагогічну діяльність відповідно до професійних стандартів. За її результатами працівникові присвоюється певна кваліфікаційна категорія, про що видається відповідний сертифікат.

Планується встановити, що посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується на 10%. При цьому оклад науково-педагогічного працівника (асистента кафедри) встановлюється в обсязі більшому на 25% від посадового окладу педагогічного працівника низькою кваліфікаційної категорії.

Проектом закону пропонується передбачити, що педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років: понад 3 роки - 10%; більше 10 років - 20%; більше 20 років - 30% посадового окладу. При цьому установа освіти має право за рахунок власних доходів та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

Педагогічним і науково-педагогічним працівникам за рахунок власних надходжень навчальних закладів може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, а також встановлюються доплати за наукові ступені і вчені звання.

Крім того, документом пропонується забезпечити право вибору в освіті, зокрема право вибору навчального закладу і форми отримання освіти.
Також проектом закону визначено гарантії доступу до позашкільної освіти тощо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Міністерство освіти і науки України має намір у травні 2017 року презентувати новий стандарт початкової освіти.

Зазначимо також, що проект державного бюджету на 2017 рік передбачає збільшення витрат на освіту на 21,1 млрд грн до 145,1 млрд грн у порівнянні з держбюджетом-2016.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук