Голова польського МЗС пояснив свої слова про передачу Криму ООН

Радослав Сікорський назвав свою пропозицію щодо Криму «гіпотетичною дискусією»

22:52, 20 вересня 2024

Очільник міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, який нещодавно заявив, що Крим можна передати «під мандат ООН», пояснив, що його пропозиція пролунала у межах «гіпотетичної дискусії». Польський міністр підкреслив, що країна не має жодних сумнівів у підтримці територіальної цілісності України, передає Onet.

У п’ятницю, 20 вересня, під час пресконференції у Вашингтоні Радослав Сікорський прокоментував свої слова, які пролунали на найткепі в межах 20-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Тоді міністр закордонних справ заявив, що для встановлення миру Україна могла б передати тимчасово окупований Крим «під мандат ООН», щоб та організувала «чесний референдум для перевірки мешканців».

На заяву польського політика відреагували в Офісі Президента, підкресливши, що Крим – це Україна, а також у Меджлісі кримськотатарського народу, де повідомили, що пропозиції Сікорського є неприпустимими та цинічними. Голова Меджлісу Рефат Чубаров, коментуючи пропозицію польського міністра, підкреслив, що референдум та інші способи встановлення законності проживання людей на території українського Криму є «непотрібними та недоцільними».

«Польща, безумовно, підтримує територіальну цілісність України, у цьому немає сумнівів, і я на цьому неодноразово наголошував. Проте на конференції відбулася гіпотетична дискусія серед експертів у режимі не для протоколу (конфіденційно, без цитування), де ми поставили собі питання, як реалізувати пропозиції самого президента Зеленського щодо повернення Криму», – повідомив Сікорський.

Нагадаємо, 19 вересня Радослав Сікорський заявив, що не бачить, як Росія та Україна можуть домовитися без демілітаризації Криму, а також назвав півострів «символічно» важливим для Владіміра Путіна. Для України, на думку польського міністра, Крим є «стратегічно важливим». Тоді ж Сікорський запропонував передати півострів під мандат ООН «для підготовки чесного референдуму».