Реальний дефіцит держбюджету України сягне 50 млрд грн, - МВФ

Економіка25 лютого 20092540

Міжнародний валютний фонд може надати Україні черговий транш кредиту у разі дефіциту державного бюджету в 3% ВВП. Про це йдеться у листі директора Європейського департаменту МВФ Марека Бєлкі, який українська сторона одержала після недавніх відвідин банкіром Києва,

Як пише газета "Дело", у МВФ, зокрема, вважають, що з урахуванням того, як розвивається економіка, реальний дефіцит держбюджету України становитиме 50 млрд грн. Але для отримання чергового траншу він має бути не вище від 1% ВВП (10 млрд. грн.), тобто, потрібно або на 40 млрд. грн. знайти додаткових доходів, або скоротити витрати.

Разом із тим у своєму листі М.Бєлка зазначає, що Україна зможе "продовжити свій діалог з Фондом" у разі погашення, принаймні, половини неприпустимої суми дефіциту бюджету - 20 млрд. грн. Оскільки ситуація в економіці дійсно набагато гірша, МВФ готовий піти на те, щоб дозволити дефіцит у 3% ВВП. Але за умови гарантування його фінансування з неемісійних джерел, пише видання.

На підтвердження цього експерти Фонду наполягають на виключенні з бюджету 84-ої статті, яка передбачає викуп Нацбанком держоблігацій впродовж трьох днів. М.Бєлка також запропонував підвищити акцизи і ціни на газ для населення.

Серед вимог МВФ для надання нової позики є і декларація про спільні дії української влади, приблизний текст якої, як стало відомо газеті, МВФ направив уряду, Президентові і Нацбанку. Серед інших пунктів там прописано, що українська сторона повинна відмовитися від неринкових спроб утримати курс національної валюти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук