Реєстрацію нерухомості та бізнесу доручать місцевій владі та приватним нотаріусам

ЕкономікаІрина Данилів, 10 березня 20153650

Державна реєстраційна служба України ініціює передачу функцій з реєстрації бізнесу, а також речових прав на нерухоме майно місцевим органам місцевого самоврядування, нотаріусам та  банкам. Про це повідомив перший заступник голови Держреєстру Артем Янчук.

З такою ініціативою представник служби виступив під час круглого столу присвяченого реформуванню Укрдержреєстру. За його словами, делегування цих функцій різним суб'єктам дасть змогу підвищити якість надання реєстраційних послуг за рахунок збільшення конкуренції в даній сфері, повідомляє УНІАН.

Янчук уточнив, що нотаріуси вже зараз готові брати на себе функції з реєстрації первинних прав на нерухоме майно. Водночас передача даних функцій в органи місцевого самоврядування і в банки проводитиметься в міру їх готовності до надання даних послуг. Функція реєстрації великих об'єктів нерухомості державної власності залишиться за Міністерством юстиції.

Відповідні законопроекти вже в процесі розробки. В них буде передбачено персоніфіковану відповідальність за порушення виконавця послуг у реєстраційній сфері.

«Нотаріусів, залежно від ступеня порушення, буде або позбавлено доступу до реєстру, або позбавлено права здійснення нотаріальної діяльності. Що стосується банківських установ і реєстраторів органів місцевого самоврядування, то їм за систематичні порушення просто блокуватиметься доступ до реєстрів», - сказав Янчук.

Крім того планують змінити підхід до розподілу адміністративного збору. Сьогодін він повністю зараховується до загального фонду державного бюджету. Натомість уряд пропонує,  дял зацікавлення виконавців, перераховувати до бюджету лише 60% адмінзбору, а 40% залишати тому суб'єктові, який надав послугу».

Нагадаємо, про передачу функцій реєстрації на місцевий рівень, міністр юстиції Павло Петренко заявляв ще влітку 2014 року. Проте досі ситуація залишається незмінною. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук