Рішення щодо скіфського золота можуть винести 8 квітня

КультураК.С., 1 квітня 201510930

Окружний суд Амстердама переніс на тиждень винесення рішення про участь України та Нідерландів у справі про залишки виставки "Крим - золото та секрети Чорного моря". Про це повідомляє Укрінформ. Рішення мають винести 8 квітня.

У посольстві України в Ніделандах наголосили, що перенесення цього рішення є виключно технічним і жодним чином не пов'язане із процесом по суті.

Виставка "Крим - золото та секрети Чорного моря" проходила у Нідерландському археологічному музеї імені Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по вересень минулого року. На виставці були представлені об'єкти з п'яти українських музеїв, чотири з яких розташовані у Криму. Після анексії півострова виник конфлік щодо повернення експонатів. 

Амстердамський музей, намагаючись вирішити питання, куди повертати скарби, провів експертизу законодавства, однак остаточне рішення так і не було прийняте. Музейники переймалися, що передача експонатів одній зі сторін майже напевно призведе до претензій з іншої сторони, тому вирішили, що не прийматимуть рішення самостійно, а чекатимуть суду.

Водночас найдорожча частина виставки, яка складає 90% страхової суми, по завершенню експозиції була повернута в Київ до Національного історичного музею. Та частина, яка була привезена з музеїв Криму, залишилася в Амстердамі.

21 січня в амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч у рамках судового процесу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук