Рівень тіньової економіки в Україні знизився до 34% від ВВП

ЕкономікаАндрій Стець, 4 липня 20171940
Рівень тіньової економіки в Україні знизився до 34%  від ВВП
В МЕРТ констатували зниження рівня тіньової економіки з 40% до 34%

Міністерство економічного розвитку та торгівлі констатує зниження рівня тіньової економіки з 40% до 34% в 2016 році порівняно з 2015 роком. Про це йдеться в повідомленні міністерства, інформує портал Hubs.

За попередніми розрахунках Мінекономіки, у 2016 році рівень тіньової економіки становив 34% від офіційного ВВП, що на 6 п.п. менше порівняно з показником 2015 року.

Як повідомляється, детінізація стала результатом закріплення макроекономічної стабільності й відновлення економічного зростання.

Міністерство вважає, що детінізації також сприяло покращення бізнес-клімату в умовах проведення політики дерегуляції підприємницької діяльності, що, у свою чергу, сприяло зростанню довіри інвесторів і нарощуванню припливу прямих інвестицій.

Водночас динаміка детінізації стримується дотепер невирішеними проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни в цілому.

Це, зокрема, такі проблеми як: збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни в умовах триваючого банкрутства банків і виведення їх з ринку; напруга в міжнародних відносинах з Росією; наявність непідконтрольних влади територій, утворених під час військової агресії на території країни; низька довіра до інститутів влади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук