<

«Рівнеазот» Фірташа отримав відстрочку сплати ₴316 млн боргу до липня

ЕкономікаО.Г., 18 лютого 20156990

ПАТ «Рівнеазот» має сплатити майже ₴316 млн боргу за поставлений природний газ, а також ₴47 млн штрафних санкцій на користь НАК «Нафтогаз України» до 17 липня 2015 року.

Про це свідчить постанова Рівненського апеляційного господарського суду від 10 лютого, пишуть «Наші гроші».

Спочатку у червні 2011 року суд вирішив стягнути з «Рівнеазота» на користь «Нафтогазу» ₴316 млн боргу та ₴54,5 млн штрафних санкцій. Однак у травні 2014 року апеляційний суд зменшив розмір штрафних санкцій до ₴47 млн.

Разом з тим у липні 2014 року госпсуд задовольнив прохання «Рівнеазота» і відстрочив виплату боргу на 5 років, хоча підприємство просило 10 років. У серпні того ж року апеляційний суд зменшив термін відстрочки до 24 місяців, але у листопаді Вищий госпсуд ці рішення скасував і взагалі відмовився переносити дату виплати для «Рівнеазота».

Та «Рівнеазот» одразу ж подало нову заяву про відстрочку і у грудні суд переніс термін виплати на один рік. «Нафтогаз» подав апеляцію на цю ухвалу.

«Нафтогаз» вказує, що не може кредитувати «Рівнеазот» та інших споживачів. Через невчасні розрахунки держпідприємство змушене брати кредити під 20-24% річних. І єдиним джерелом часткової компенсації втрат є стягнення з боржників штрафних санкцій.

Водночас «Рівнеазот» вказує, що негайне стягнення заборгованості зупинить це підприємство, а воно є бюджетоутворюючим для Рівного та Рівненської області.

Крім того, це призведе до екологічної катастрофи, адже «Рівнеазот» здійснює очистку стічних вод, як для підприємства так і для населення міста Рівного.

«Рівнеазот» переконує, що відстрочення виплати боргу «Нафтогазу» дозволить стабілізувати фінансовий стан підприємства. Враховуючи фінансовий стан обох підприємств суд відстрочив сплату боргу на 7 місяців до 17 липня 2015-го.

ПАТ «Рівнеазот» входить до групи «Ostchem», що об’єднує підприємства азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук