<

Рівненщина може стати для бізнесу Астрахані воротами в Європу

Економіка6 червня 20114425

6 червня Рівненська ОДА підписала Програму спільних дій з урядом Астраханської області в межах виконання Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво двох областей. Головним пріоритетом співпраці є економічний розвиток регіонів. У минулому році товарообіг російської області з Україною склав $46 млн.

Перед підписанням документа представники делегацій підсумували результати співпраці між Рівненщиною та Астраханською областю на даному етапі.

За словами голови Рівненської ОДА Василя Берташа, місцевий бізнес знайшов партнерів на Астраханській землі, уже діють угоди про постачання сировини та матеріалів. А підписання Програми спільних дій якраз підтверджує, що ця співпраця стає міцнішою.

Водночас губернатор Астраханської області Олександр Жилкін зауважив, що добрі стосунки з Україною мають глибоке історичне коріння, адже саме поселенці з України у рибному Астраханському краї свого часу розвинули сільське господарство, зокрема налагодили вирощування зернових, овочівництво та садівництво. Щодо сучасних економічних стосунків, то за минулий рік товарооборот з Україною склав $46 млн і продовжує зростати.

Якщо говорити про розширення економічної співпраці між двома регіонами, на думку Олександра Жилкіна, перспективним є постачання на Рівненщину риби, виробів з тепловолокна, теплоізоляційного одягу. Крім того, бізнес Рівненщини може використовувати портовий потенціал Каспійського регіону, морські ворота якого відкриті у багатьох напрямках.

Цікавим для астраханців є туристичний потенціал Рівненщини, співпраця в культурній,  освітній та медичній галузях. Зокрема, за словами Олександра Жилкіна,  його приємно вразили умови лікування у Рівненській центральній міській лікарні.

Своєю чергою Рівненщина може стати для бізнесу Астрахані воротами в Європу завдяки своєму автомобільному та залізничному сполученню. За словами начальника головного  управління економіки та інвестиційної політики Ігоря Тимошенка, Рівненщина має профіцит в енергетичні галузі завдяки роботі Рівненської АЕС. «Ми можемо постачати в Росію поліський бурштин, базальти, граніти, щебінь та інші будматеріали, а також деревину», - наголосив чиновник.

Задля поглиблення культурного співробітництва голова Рівненської ОДА Василь Берташ запросив делегацію Астраханської області на святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія, яке відбудеться у серпні цього року. У відповідь губернатор Астраханської області запропонував Рівненщині взятим участь у промисловій виставці 22-23 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук