Рівненщина отримала $400 тисяч соціальних інвестицій від ПРООН

Економіка17 січня 20115020

За три роки в межах проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Рівненщина отримала 400 тис. доларів прямих соціальних інвестицій. Як розповіла координатор обласного ресурсного центру Ольга Кашевська, кошти Євробанку отримали 40 громад у 8 районах області.

Найактивніше себе проявили громади Корецького, Гощанського та Сарненського районів, які найшвидше та найякісніше спрацювали. Відтак, вже у березні відбудеться засідання ІІ фази проекту, на якому будуть вирішувати, скільки коштів може отримати Рівненщина цього разу, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Рівненської облради..

Зокрема, Гощанська районна гімназія на Рівненщині за результатами впровадження проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" отримала сертифікат на шкільний автобус, який відтепер возитиме на навчання не лише гощанців, а й учнів сусідніх сіл Симонів та Тучин. Як розповів 17 січня директор гімназії Валерій Скоцик, загальна вартість проекту склала 295 тис.грн., з яких 65 тис. зібрала громада, 150 тис. надійшло з районного бюджету, решту надав Європейський Банк.

Завдяки участі у проекті ПРООН жителям села Бочаниця вдалося реконструювати систему опалення у школі: тут встановили котел на твердому паливі, замінили вікна на енергоощадні. Як результат, витрати навчального закладу на теплопостачання скоротилися удвічі. Тепер громада готує новий проект - з реконструкції шкільного стадіону

Завдяки участі в проекті громада села Вовкодави відремонтувала ФАП та замінила вікна у школі. Загальна сума вкладених коштів - понад 270 тис.грн., з яких трохи менше половини – це гроші селян та районного бюджету. За словами сільського голови Ольги Ющук, люди хоча й не одразу, та все ж підтримали таку ініціативу. А після того, як переконалися, що їхні кошти використані ефективно, почали роботу над новим проектом – реконструкцією будинку культури.

Довiдка ZAXID.NET

За умовами проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", 50% коштів на реалізацію конкретного міні-проекту фінансує Європейський Союз, але ця сума не повинна перевищувати 10 тисяч доларів (якщо вартість проекту перевищує цю суму, то внесок громади та місцевого бюджету зростає). Іншу половину витрат фінансують місцеві бюджети та громади за принципом 45% - 5 %. Для участі в проекті люди повинні створити громадську організацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук