Рівненська АЕС працюватиме понаднормово ще 20 років

Економіка10 грудня 20103360

Найстаріший ядерний реактор України, проектний термін експлуатації якого завершується у грудні 2010, буде працювати понаднормово ще 20 років.

Про це ZAXID.NET повідомив експерт з енергетичних питань НЕЦУ Дмитро Хмара.

Сьогодні Державний комітет ядерного регулювання України прийняв рішення про видачу ліцензії на подальшу роботу енергоблоку №1 Рівненської атомної електростанції.

„Не маючи коштів, щоб позбутися цього небезпечного ядерного об'єкту, атомники вважають, що зайві роки його роботи вирішать цю проблему, - зауважив Дмитро Хмара. - Незважаючи на зауваження екологів щодо загроз для довкілля та недоцільності подовження терміну експлуатації старого ядерного реактора з точки зору енергетичної безпеки країни, все одно було вирішено провести цей експеримент".

На думку екологів, тепер українцям варто готуватися до стрімкого зростання тарифу на електроенергію, адже на подовження терміну експлуатації старих реакторів витрачені значні кошти – більше 2,4 мільярдів гривень. Також старі енергоблоки потребують набагато більших страхових відрахувань – на ліквідацію потенційних аварій.

Робота саме цього блоку ставить Україну в залежність від Росії на десятиліття, оскільки паливо для нього може виробляти тільки російська компанія "ТВЕЛ". Також громадськість засмучує той факт, що попередньо мова йшла максимум про 15 років роботи застарілих блоків, а у результаті НАЕК "Енергоатом" отримав ліцензію на два десятиліття.

Варто зауважити, що Рівненська АЕС приділила значну увагу подовженню роботи старих енергоблоків. Проте інші станції, які також планують подовжувати роботу реакторів, так уважно до цієї проблеми не ставляться. І тому теперішнє рішення Держатомрегулювання не означає, що буде так само подовжено роботу ще одинадцяти реакторів, термін роботи яких добігає кінця до 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук