Рівненська облрада просить «Рівнеазот» зменшити ціну на міндобрива

Економіка9 грудня 201015330

З ініціативи постійної комісії Рівненської обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села обласна рада на своєму засіданні 9 грудня прийняла звернення до генерального директора ВАТ «Рівнеазот». У ньому депутати звернули увагу на ситуацію, що склалась на ринку мінеральних добрив, зокрема – суттєве подорожчання аміачної селітри.

«Сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами області у 2010 році для вирощування сільськогосподарських культур використано 21 279 тонн аміачної селітри та 3257 тонн вапняно-аміачної селітри, - йдеться у зверненні. – У собівартості вирощування сільськогосподарських культур витрати на мінеральні добрива становлять до 35%. Відтак будь-яке підвищення ціни на них призводить до подорожчання продуктів харчування, що в умовах економічної кризи може створити соціальну напругу. У вересні поточного року відпускна ціна однієї тонни аміачної селітри на ВАТ «Рівнеазот» становила 1 845 грн, а починаючи із жовтня почала зростати. І вже станом на 3 грудня вартість тонни аміачної селітри на підприємстві становить 2 850 грн., що на 1005 гривень або 54% вище рівня вересневої ціни. Разом з тим, це на 44% більше, ніж в аналогічний період минулого року».

Відтак депутати обласної ради звернулись до генерального директора ВАТ «Рівнеазот» Михайла Заблуди з проханням розглянути можливість придбання сільськогосподарськими товаровиробниками Рівненської області аміачної селітри безпосередньо на підприємстві за нижчими цінами від тих, що діють на даний час.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук