Робота шахт Заходу і Сходу паралізована, а шахтарі просять допомоги в уряду

Економіка6 червня 20162620

Працівники Червоноградської збагачувальної фабрики звернулись до президента, прем'єр-міністра та міністра енергетики і вугільної промисловості з вимогою вирішити проблеми з відвантаженням вугілля. Як виявилось, уже збагачене вугілля шахт Сокальщини нікуди збувати, воно залишається в бункерах фабрики і будь-якої миті може загорітись, особливо якщо надворі встановиться температура понад 30 градусів.

Якщо торік місцеві шахти не могли збувати вугілля, оскільки ніде було збагачувати, то тепер ситуація протилежна. Червоноградська фабрика відновила роботу і може переробляти до 180 тисяч тонн вугілля на місяць. Та, через скорочення виробництва електроенергії в країні, теплові електростанції стали закуповувати менше вугілля. Проблему збуту вугілля мали вирішити через налагодження експорту, та уряд досі не прийняв постанову, яка б врегулювала ціну на електроенергію для експорту.

«Міністерство соціальної політики розповідають нам про створення нових робочих місць, а самі нічого не роблять для збереження уже існуючих.  Просимо вас допомогти у збільшенні реалізації вугілля для шахт Львівсько-Волинського басейну, щоб наше підприємство не тільки змогло вижити в існуючих умовах, але й заробляти гроші», — йдеться у листі первинної організації НПГУ «Львівської вугільної компанії», оприлюдненому Незалежною профспілкою гірників.

За словами голови НПГУ Михайла Волинця, проблема зі збутом вугілля — це проблема не лише «Львіввугілля» чи «Волиньвугілля», а всіх вуглевидобувних підприємств країни, при чому як державних, так і приватних. «ДТЕК видобуває вугілля у Добропіллі Донецької області та Павлограді Дніпропетровської області. Там також штучно стримують видобуток вугілля», — каже Михайло Волинець. За словами генерального директора ДТЕК «Павлоградвугілля» Сергія Вороніна, з 1 по 10 травня підприємство взагалі припиняло видобуток вугілля через проблеми зі збутом. Зупинили роботу також «Селидіввугілля» та «Красноармійськвугілля» — їм вимкнули електроенергію за несплату. Така ж доля чекає й інші вугледобувні підприємства, оскільки через відсутність збуту вони не мають можливості заробляти на своє існування.

«Шахтарів Заходу і Сходу змушують боротись між собою за ринок збуту, проте критична ситуація склалась у всьому паливно-енергетичному комплексі країни. Розбалансованість у всіх секторах: починаючи від видобутку вугілля і закінчуючи виробництвом та транспортуванням електроенергії. Досі не відрегульовані питання ціни на електроенергію, яка експортується у Європу», — пояснює профспілковий лідер. 

Збільшити реалізацію вугілля можна було б за рахунок збільшення виробітку електроенергії та його експорту до Європи. Адже найбільший покупець вугілля, видобутого у шахтах західного регіону, — електростанції ДТЕК «Західенерго». Однак вони, які і більшість станцій в країні, змушені були скоротити виробництво, оскільки в країні утворився профіцит електроенергії через економічну кризу. Вирішити проблему міг би експорт електроенергії до Європи. Та для цього треба, аби Міненерго врегулював питання цін на електроенергію для експорту. Тепер все залежить від рішення Кабміну.

Автор Марія Дяків

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук