Роботу української ГТС можуть зупинити 24 червня через фінансові проблеми

Оператор газотранспортної системи попередив про надзвичайну ситуацію

Робота ГТС України може опинитися під загрозою після 24 червня

«Укртрансгаз» не має можливості своєчасно розраховуватися за контрактами на закупівлю газу для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ) через дефіцит коштів, через що робота газотранспортної системи України може припинитися 24 червня. Про це йдеться у заяві компанії.

Зокрема, компанія має непогашену заборгованість перед постачальниками газу на 4,1 млрд грн. Через це деякі постачальники відмовляються постачати їй газ, залишків газу для технічних потреб достатньо для забезпечення роботи ГТС до 24 серпня 2019 року.

«З відповідним листом про виникнення передумов надзвичайної ситуації Оператор ГТС звернувся до Державної служби надзвичайних ситуацій України. «Укртрансгаз» веде переговори з НКРЕКП щодо негайного виправлення ситуації. Компанія ініціювала перемовини з кредиторами, включно з Нафтогаз, щодо реструктуризації заборгованості. Про ситуацію проінформовано Раду національної безпеки і оборони України», – йдеться у повідомленні «Укртрансгазу».

Причинами незадовільного стану в «Укртрансгазі» називають низький тариф на користування українською ГТС, а також заборгованість облгазів, які продовжують незаконно відбирати газ для власних потреб, чим завдали збитків на понад 35 млрд грн.

«За період березня-квітня 2019 року заборгованість операторів ГРМ виросла ще на 2,5 млрд грн», – зазначила компанія.

«Укртрансгаз» – дочірня компанія «Нафтогазу», яка відповідає за роботу газотранспортної системи України. 10 червня з’явилась інформація, що Україна закачала до підземних сховищ близько 12 млрд м3 для власних потреб. Цей газ необхідний для того, аби без проблем минув опалювальний сезон.

Раніше «Нафтогаз» повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібен 1 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук