З 1 травня в кожній області України діє свій тариф на доставку газу

«Укртрансгаз» вже надіслав постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу

ЕкономікаАндрій Стець, 14 травня 201922761
До цього нововведення вартість газу була єдина для споживачів у всіх регіонах

Після запровадження НКРЕКП нових тарифів для АТ «Укртрансгаз» із 1 травня у кожному регіоні країни діє своя ціна на газ для побутових споживачів. Про це повідомляє прес-служба ГС «Асоціації газового ринку України» («АГРУ»), пише «Економічна правда».

Зазначимо, що до цього нововведення вартість газу була єдина для споживачів у всіх регіонах.

«Тому що для всіх областей діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, який складався з тарифу на транспортування для «Укртрансгазу» і тарифу на розподіл для операторів ГРМ», – пояснили в «АГРУ».

Зазначається, що «Укртрансгаз» вже надіслав постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу.

Зазначимо, що кінцева вартість природного газу для потреб побутових споживачів на Львівщині становить 8206,5 грн за 1 тис. куб. м. Детально про кінцеву вартість природного газу для потреб побутових споживачів у розрізі територій ліцензованої діяльності з розподілу газу та деталізацією кожного компонента вартості газу можна ознайомитися в таблиці:

Вартість природного газу у травні 2019 року.

Вартість природного газу у червні 2019 року.

Зміна вартості газу залежно від регіону зумовлена рішенням НКРЕКП запровадити для дочірньої компанії «Нафтогаз України» – АТ «Укртрансгаз» тариф на транспортування газу, виходячи із замовленої потужності.

«Він передбачає, що споживачі газу (зокрема й побутові) сплачуватимуть за послуги транспортування газу газотранспортною системою фіксовану ставку (абонплату) у розмірі 157,19 грн за тис./ куб. м (без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України», – пояснили в Асоціації.

Зазначимо, що 14 травня «Нафтогаз України» розіслала контрагентам додаткові угоди, які містять нову ціну газу при постачанні на умовах покладання спеціальних обов'язків. Нова ціна майже на 4% нижча ніж та, що діяла в квітні.

Так, ціна становить 5 990 грн за тис. куб. м без урахування ПДВ і вартості доставки. Нова ціна на 245 грн за тис. куб. м або майже на 4% нижче ніж та, що діяла у квітні.

При цьому, за інформацією наявною у розпорядженні Асоціації, кінцева вартість газу мала б становити 8 247,00 грн. за 1 000 м3.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук