В Україні здешевшав газ для населення

Ціна газ у травні зменшується з 8550 до 8247 грн за тисячу кубометрів

ЕкономікаЮрій Братюк, 1 травня10541

З 1 травня в Україні знижено ціну на газ для населення. Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

За даними прес-служби компанії, ціна на газ у травні зменшується з 8550 до 8247 грн за тисячу кубометрів з ПДВ та транспортуванням.

«За дорученням Кабінету міністрів України НАК Нафтогаз України" спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)», - йдеться у повідомленні.

У «Нафтогазі» пояснили, як відбуватиметься формування ціни на газ для населення.

«Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні», - зазначили в Нафтогазі.

Раніше голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив про зниження в квітні 2019 року ціни імпортованого газу нижче встановленого для населення рівня, затвердженого постановою Кабміну про PSO. Згідно з його розрахунками, із урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку ціна газу очікується на рівні приблизно 8380 грн/1 тис. м3, тоді як населення, згідно з постановою, платить 8550 грн за 1 тис. м3.

Через це Коболєв запропонував Кабінету міністрів скасувати режим спецзобов'язань і відкрити ринок побутових споживачів для конкуренції між постачальниками.

З 1 листопада 2018 року кінцева ціна на газ для населення становить 8548,92 гривні за тисячу кубометрів. А з 1 січня 2020 року «ринкова» ціна на газ для населення за умови збереження показника базової ціни буде на рівні приблизно 12313,85 гривні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук