Родич російського прем’єра та власник «Ельдорадо» купує банк Януковичів

ЕкономікаІрина Данилів, 2 червня 201552251
Родич російського прем’єра  та власник «Ельдорадо» купує банк Януковичів

ТОВ «Екосіпан» готує угоду та здійснює заходи для придбання контрольного пакету «Всеукраїнського банку розвитку», який належить сину екс-президента України Віктора Януковича Олександру. Про це йдеться в депутатському зверненні до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, яке на своїй сторінці в Facebook оприлюднив народний депутат Андрій Левусь, повідомляють «Наші гроші».

За інформацією нардепа, ТОВ «Екосіпан» шляхом домовленостей в Фонді гарантування вкладів, НБУ, Антимонопольному комітеті та в судових органах отримав необхідні дозволи та погодження на купівлю «ВБР». Купівля банку має врятувати фінустанову від ліквідації після того, як в вересні 2014 року НБУ визнав банк проблемним, а в листопаді – неплатоспроможним.

В свою чергу, Фонд гарантування вкладів запровадив тимчасову адміністрацію в банку, акції якого арештовані в рамках кримінальної справи проти Олександра Януковича.

Фірма «Екосіпан» подала до господарського суду Києва позов, в якому вимагає визнати її власником ВБР, за 100% акцій якого вона нібито заплатила 567,49 млн грн. Угода купівлі-продажу, за даними фірми, відбулася в кінці березня 2015 року.

Також з реєстру судових рішень відомо, що Господарський суд Києва за позовом ТОВ «Екосіпан» в квітні заборонив Національному банку приймати рішення про відкликання ліцензії у ВБР та разом з фондом гарантування вкладів вчиняти будь які дії по відношенню до банку Януковича.

Також «Екосіпан» намагається в суді відмінити рішення Фонду гарантування вкладів щодо повернення внеску, сплаченого фірмою для участі у конкурсі визначення інвесторів для виведення з ринку ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку».

Засновниками компанії «Екосіпан» є четверо осіб: Ігор Дорошенко, Віктор Єрасов, Василь Шастун та Віктор Поліщук. Ця компанія вже володіє одним банком - «Банком Михайлівським».  А Віктор Поліщук також є власником мережі «Ельдорадо», яку він купив у квітні 2013 року у російського бізнесмена Ігоря Яковлева та українського мільярдера Віктора Пінчука.

Поліщука називають одним з найзагадковіших українських бізнесменів. Зараз йому 38 років, за рейтингом журналу Forbes, у 2013 році він посідав 71-ше місце серед найбагатших людей України зі статком у $166 млн. Діяльність на ринку продажу електротехніки Поліщук розпочав з мережі «Технополіс», яку купив 2005 року. У 2013 році він купив мережу «Ельдорадо», а мережа «Технополіс» стала складовою спільної компанії під брендом «Ельдорадо».

Крім того Поліщука повязують родинні стосунки з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медвєдєвим.  Дружина Поліщука – Лілія Рєзвая є племінницею  Світлани Медведєвої, дружини прем'єр-міністра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук