Росія може збудувати стадіони до футбольного ЧС-2018 силами ув’язнених

СвітВолодимир Пиріг, 25 травня 20153290

У Росії пропонують відправляти ув'язнених із колоній-поселень і засуджених до примусових робіт на будівництво стадіонів до чемпіонату світу 2018 року.

Відповідні поправки до Кримінально-виконавчого кодексу підготував депутат Держдуми Олександр Хінштейн, які схвалили у Федеральній службі виконання покарань, пише «КоммерсантЪ». 

«Зокрема, держава зможе використовувати працю «зеків» у рамках будівництв об'єктів та інфраструктури до чемпіонату світу з футболу 2018 року», – йдеться у поправках Хінштейна.

За інформацією «Комерсанта», його поправки можуть узаконити працевлаштування ув'язнених у приватних компаніях, що займаються проектами в тому ж регіоні, де утримуються засуджені. Наймати ув'язнених депутат пропонує підприємствам будь-яких форм власності.

Член генеральної ради «Ділової Росії» Антон Степанов підтвердив виданню інтерес бізнесу до працевлаштування «малооплачуваної робочої сили». На його думку, ув'язнені можуть претендувати здебільшого на низькокваліфіковану роботу, оскільки «працівники підприємств не дуже хочуть працювати разом з тими, хто відбуває покарання».

Жорсткіша позиція з цього приводу в керівника правозахисного проекту «Гулагу.нет» Володимира Осєчкіна: «Ініціатива правильна, але тільки якщо ув'язненим дадуть можливість добровільно вибирати роботу. В іншому випадку йдеться про відновлення економічної моделі ГУЛАГу, коли за рахунок низькооплачуваної або зовсім безкоштовної праці зводилися всі головні будівництва СРСР».

У зв'язку з цим правозахисник запропонував, щоб окремі норми трудового законодавства поширювалися і на громадян, котрі працюють в умовах неволі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук