Росія віддала борг Білорусі

Економіка24 червня 20101480

З 10.00 за московським часом російський «Газпром» проводить роботи з відновлення поставок газу до Білорусі. Про це заявив заступник начальника Департаменту інформаційної політики ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов.

"Сьогодні вранці "Газпром" одержав підтвердження про зарахування на свої рахунки платежу з боку "Белтрансгазу", відповідно до якого погашено борг за поставки газу в січні-квітні. У зв`язку з цим ухвалено рішення з 10 години ранку розпочати заходи з відновлення подачі газу для споживачів Білорусі у повному об`ємі",- цитує Сергія Купріянова УНІАН.

За його словами, зараз дано всі необхідні команди, і тривають роботи з відновлення об`ємів газу, що поставляється.

Сергій Купріянов також повідомив, що проведено платіж за транзит газу "Белтрансгазом" - платіж здійснено у точній відповідності з контрактом, яким передбачена ставка транзиту в 1,45 дол. За його словами, загальна сума плати за транзит газу становила 228 млн. дол.

"На цей момент якихось проблем, які могли б перешкоджати транзиту газу і поставкам газу до Білорусі, немає", - сказав він.

Пояснюючи причини суперечки, Сергій Купріянов зазначив, що відповідно до контакту, який діє між "Газпромом" і "Белтрансгазом", базову ставку за транзит газу встановлено у розмірі $1,45.

"При створенні спільного підприємства "Белтрансгазу" з "Газпромом" було підписано протокол, який передбачає можливість збільшення ставки транзиту в 2009 році – до рівня $1,74, в 2010 - $1,88, але це рішення пов`язане з введенням оптової надбавки "Белтрансгазу", яка дозволяє цій компанії, яка на даний момент на 50% належить "Газпрому", одержувати дохід від роботи на внутрішньому ринку Білорусі. Таку надбавку не було введено", - зазначив Сергій Купріянов.

За словами Сергія Купріянова, враховуючи, що ці питання пов`язані, доповнення до контракту, яке встановлювало б нову транзитну ставку на 2010 рік, так і не було підписано.

"Газпром" був готовий сплатити транзит за старою ставкою, однак наші білоруські колеги відмовлялися приймати такий платіж", - додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук