Росія вимагає негайно сплатити борги за газ, а Продан вважає це неприйнятним

Російська сторона наполягає на сплаті до 10 червня заборгованості за поставлений у листопаді-грудні газ у розмірі 1 млрд 451 млн доларів, а також сплати у розмірі 500 млн доларів за квітень і травень. 

Про це, ранком вівторка по завершенню тривалих переговорів, заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає «УНІАН».

«Ми обговорювали питання сплати заборгованості за поставлений у листопаді-грудні газ у розмірі 1 451 млн грн у термін сплати до 10 червня, а також частини сплати заборгованості за квітень-травень у розмірі 500 млн доларів», - констатував він.

За словами російського міністра, в ході переговорів сторони також обговорювали питання, які стосуються ціни та подальшої оплати та постачання на червень-липень.

«Російська сторона залишається відданою досягнутим домовленностям, і ми підготували конструктивну пропозицію, яка повинна влаштувати зацікавлену сторону. Хотів би наголосити, що ми переговори продовжимо», - зауважив Новак.

Крім того, за словами російського міністра, сторони обговорили також  і питання надійності транзиту газу через Україну, закачування газу у підземні сховища, а також «фактично питання спроможності України стосовно оплати».

«Хочу сказати, що російська сторона на цих переговорах запропонувала пакетні домовленості», - підкреслив він.

Між тим, міністр енергетики України Юрій Продан пояснив чому газові переговори з Росією не дали ніяких результатів, передає газета «Сегодня».

Продан вважає, що запропонований російською стороною механізм реалізації знижки на газ для України є неприйнятним, тому черговий раунд тристоронніх переговорів за участю ЄС був малорезультативний.

«Практично ми залишилися на рівні домовленостей 2 червня (попередній раунд переговорів)», - сказав міністр і зазначив, що хоча є згода сторін вирішити питання шляхом пакетної угоди, яка б визначала питання ціни та оплати заборгованості за газ, російська сторона на нинішніх переговорах змінила свою позицію щодо формування ціни.

Міністр енергетики повідомив, що «Газпром» пропонує новий механізм формування ціни, встановлюючи відповідні знижки на мита. Однак таке рішення про мита оформляється постановою уряду РФ і може бути скасоване будь-якої миті.

«Природно, такий механізм не влаштовує українську строну», - підкреслив міністр і додав що переговори продовжуватимуться 10 та 11 червня.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв про те, що у понеділок, 2 червня, відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів у складі Україна-Росія-ЄС з питань поставок російського газу в Україну. В результаті переговорів, режим передоплати за газ для України перенесено з 7-го на 9-те червня. На цей же день був призначений новий, п’ятий раунд перемовин.

Новий раунд переговорів який почався в понеділок 9 червня поки безрезультатний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук