Росія виставила Україні штраф за несплату «боргу Януковича»

ЕкономікаАндрій Стець, 20 березня 20166330
Росія виставила Україні штраф за несплату «боргу Януковича»
фото 24daily
Віктор Янукович та Володимир Путін домовилися про надання кредиту Україні у грудні 2013

Борг України перед Росією за облігаціями на 3 млрд доларів США на 20 березня разом з відсотками становить 3,137 млрд доларів США. Це випливає з позову до України, поданого в інтересах Росії компанією The Law Debenture Trust Corp. в англійський суд, пише «РБК-Україна».

За даними видання, у позові йдеться, що 21 грудня 2015 року, коли настав термін погашення кредиту, Україна не виплатила 3,075 млрд доларів, внаслідок чого порушила договір довірчого управління з The Law Debenture Trust, умови позики і агентську угоду з Citibank як платіжним агентом і реєстродержателем.

«Внаслідок відмови України платити повірений і Міністерство фінансів РФ (як єдиний власник паперів) зазнали збитків, які потрібно оцінити, включаючи невиплачені 3,075 млрд доларів, штрафні відсотки, а також різноманітні інші витрати із захисту своїх прав у рамках випуску облігацій», - йдеться в позові.

Позивач вважає, що штрафний відсоток повинен нараховуватися за ставкою 8% (законодавчо встановлена ставка боргу, визнаного в судовому рішенні) або за ставкою 5% (як в умовах паперів), або з альтернативної ставки, якщо вирішить суд.

У позовній заяві повідомляється, що станом на 16 лютого, коли був поданий позов, Україна була винна Росії 3 млрд 114 млн 633 тис. доларів (при ставці 8%) або 3 млрд 99 млн 771 тис. доларів (за ставкою 5%). При цьому позивач просить суд призначити додаткову компенсацію на користь Росії понад суму боргу та накопичених відсотків.

Зазначимо, що позов був поданий у Високий суд Англії, розглядати його буде новий підрозділ Financial List, який спеціалізується на британських і міжнародних спорах, що стосуються цінних паперів, деривативів, валютних і товарних ринків.

Як інформував ZAXID.NET, на початку березня 2016 року Україна повідомила Високий суд Англії про свій намір оскаржувати усі позовні вимоги РФ щодо боргу в 3 млрд доларів.

Нагадаємо, 17 лютого Мінфін РФ подав до високого суду Лондона позов до України щодо боргу у 3 млрд доларів США часів президента Віктора Януковича. За словами міністра фінансів РФ Антона Сілуанова, переговори в дусі «доброї волі» з українською стороною нібито не склалися.

Раніше Україна ввела мораторій на обслуговування євробондів на 3 млрд доларів США виділених РФ режиму Януковича в грудні 2013 року.

У відповідь Росія заявила, що буде захищати свої інтереси в суді. 9 грудня 2015 року президент Росії Володимир Путін доручив міністрові фінансів Антонові Силуанову подати в суд на Україну у зв’язку з неповерненням кредиту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук