Росія вливає в Крим $7 млрд, але прості Кримчани цього не відчують

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 серпня 20144130

Російські 250 млрд руб. (близько $7 млрд) обіцяних інвестицій для Криму не принесуть користі економіці анексованого півострова.

Таку думку висловив російський економічний експерт Борис Грозовський.

«Російські 250 млрд руб. обіцяних інвестицій для Криму – гігантська сума. Для порівняння: промислове виробництво регіону в січні-травні склало в еквіваленті 32,1 млрд руб. А весь валовий регіональний продукт (ВРП) 2013 р. – близько 50 млрд грн, тобто близько 190-200 млрд руб. Це безпрецедентно велика для Криму сума – 125% ВРП. Всі інвестиції 2013 р. – 14,4 млрд грн, тобто близько 55 млрд руб.», – зазначив російський економіст, якого цитує DT.UA.

Але ці гроші отримає не кримська економіка, а російські компанії, так звані королі держзамовлень, які будуватимуть керченський міст, російські прикордонники і військові, які будуть облаштовувати кордон, військові частини і т.д. тобто сума величезна, але власне для розвитку Криму абсолютно даремна», – наголосив Грозовський. У свою чергу, науковий консультант центру Разумкова Володимир Сіденко радить враховувати, що великі дармові вливання грошей – це ідеальне середовище для крадіжок, різного роду «відкатів» і розбазарювання грошей шляхом вкладень у дуті інвестпроекти. На його думку, річ навіть не в поточному падінні промислового виробництва та доходів від туризму, ці втрати могли б вважатися, в кінцевому рахунку, тимчасовими і такими, що можна повернути. Головне те, що незрозуміло, в які нові галузі та виробництва можуть бути продуктивно вкладені ці чималі кошти в Криму, економіка якого практично ізольована від зовнішнього світу і односторонньо прив'язана навіть не до економіки Росії, а до російського бюджету. У цих умовах мимоволі приходить думка, що настільки великі вкладення підуть переважно на формування кримського форпосту російської армії, а не на розвиток Криму», – зазначив експерт. Видання зазначає, що Кримський півострів завжди був дотаційним регіоном, і його доходи помітно відставали від витрат. За оцінками експертів, півострів лише на 34% є фінансово самостійним, і різниця завжди покривалася за рахунок державного бюджету. За даними міністерства фінансів Росії, тільки в 2014 р. планується виділити анексованому Криму близько 150 млрд руб. Ще 100 млрд буде виділено в 2015-му. При цьому держбюджет залишається єдиним джерелом фінансування півострова. За сумою дотацій Крим стане одним з лідерів серед російських регіонів. Так, в 2014-му найбільшими одержувачами держдотацій визначені республіки Якутія (51,4 млрд руб.) і Дагестан (43,2 млрд), а також Камчатський край (31,7 млрд). Навіть Чечня виглядає на цьому тлі досить скромно: у нинішньому році республіка отримає лише 19 млрд руб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук