Росія внесла кримські об'єкти культурної спадщини до свого реєстру

КультураОлег Костюк, 20 жовтня 20153470
Росія внесла кримські об'єкти культурної спадщини до свого реєстру
Пам'ятка архітектури та історії «Ластівчине гніздо»

Уряд РФ своїм розпорядженням від 17 жовтня вніс 220 об'єктів культурного спадщини, розташованих у Криму, в єдиний державний реєстр об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) народів Росії.

В свою чергу Міністерство культури України заявило, що це рішення незаконне, не має жодних правових наслідків і суперечить міжнародному праву.

«Окремо наголошуємо, що незаконні дії Росії стосуються об'єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Зокрема, фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, «Ластівчине гніздо», комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останні з них номінуються на включення до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», - нагадали в українському Мінкульті.

В міністерстві  додали, що уся відповідальність за пошкодження чи руйнування цих безцінних пам'яток лежить на Російській Федерації.

Нагадаємо, Україна і Росія зараз позиваються у суді з приводу власності на скіфське золото, яке було вивезено на виставку в Нідерланди ще до анексії Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук