Росіяни будуть платити за газ не менше українців

Економіка3 червня 20101620

Уряд РФ і "Газпром" ухвалили рішення про вихід внутрішніх цін на газ з експортними на рівну прибутковість у 2014 році. Про це заявив журналістам міністр енергетики Сергій Шматко на брифінгу за підсумками засідання уряду РФ.

Він відзначив, що дане питання обговорювалося на раді директорів "Газпрому", членом якого він є, повідомляє Економічна правда.

"Був складений графік перехідного періоду", - сказав міністр.

Згідно з цим графіком, до 2014 року планується вийти на 100% рівнодохідності цін.

У 2006 році, до зльоту нафтових (а слідом за ними і газових) цін і до фінансової кризи, уряд вирішив, що ціни на газ у Росії будуть зростати прискореними темпами з тим, щоб з 2011 року вийти на рівень рівної прибутковості з експортними.

Однак через фінансову кризу уряд сповільнив темп збільшення регульованих цін і перехід на рівнодоходні ціни з наступного року обернувся б занадто великим їх стрибком.

У підсумку ціна на газ у 2011 році зросте на 15% - вона буде розрахована за формулою рівнодоходності, але до неї буде застосовано 45% дисконту. У майбутньому розмір знижки буде скорочуватися.

Вихід на рівнодоходність в 2014 році є найбільш оптимістичною точкою зору на розвиток газового ринку і вимагає, згідно з розрахунками експертів, щорічне зростання цін більше 15%.

Тим часом, через падіння попиту і відсутності доступу російських незалежних виробників до експорту, вільні ціни на газ на російському ринку вже опускаються нижче регульованих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук