Російська влада вирішила полегшити українським власникам нерухомості в Криму продаж майна

ЕкономікаІрина Данилів, 7 липня 201443760

Російська влада має намір дозволити іноземним компаніям не реєструвати права на нерухомість у Криму. В Мінекономрозвитку Росії стверджують, що це допоможе українському бізнесу уникнути санкцій на батьківщині.

В новому законопроекті про регулювання майнових та земельних стосунків у Криму та місті Севастополі, що розроблений Мінекономрозвитку Росії спільно з комітетом Криму з земельних ресурсів та Росреєстром, буде передбачений особливий порядок здійснення угод з нерухомістю для іноземних компаній.

Як повідомляє російська газета «Ведомости», нова норма включена на прохання українських компаній. Про це виданню повідомив директор департаменту Мінекономрозвитку Андрій Івакін. Він сказав, що після анексії Криму багато власників нерухомості захотіли її продати, але не можуть цього зробити за українським законодавством. Попри те, що відповідальності за порушення не передбачено, але українські власники нерухомості побоюються, що вона може наступити, вважає Івакін.

Згідно з українським законом про окуповані території реєструвати угоди щодо нерухомості можна лише в українському реєстрі, а не в російському. А після угоди право установчі документи зберігаються в українського реєстратора. В свою чергу оригінали документів для підтвердження власності вимагає і Росреєстр. На думку керівника російського департаменту, тим самим виникає правова проблема.

Росіяни мають намір реєструвати угоди за так званим «заявним порядком», коли перед здійсненням продажу чи передачі в оренду українським власникам не потрібно переоформляти права на нерухомість згідно з російським законодавством. У відомстві стверджують, що реєстрація буде проходити в два етапи: перевірка документів і того що продавець реальний власник, а другий етап – запис в російський реєстр. При цьому права продавця реєструватись не будуть. А відразу права нового власника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук