Російські кінематографісти виступили на захист Олега Сенцова

Проте дехто з них порівняв режисера з Олесем Бузиною та поспішив назвати російську владу «переможцями»

Російські кінематографісти виступили на захист Олега Сенцова

Слідом за Олекандром Сокуровим та Олексієм Федорченком інші російські кінематографісти виступили на захист українського кінорежисера Олега Сенцова та інших кримчан, яких звинувачують у тероризмі.

Нагадаємо, вирок Олегу Сенцову має бути оголошений 25 серпня. Прокуратура вимагає для нього 23 роки ув’язнення.

Окрім Федорченка та Сокурова, свого українського колегу підтримали Олексій Герман-молодший, Володимир Котт, Володимир Мірзоєв, Павло Бардін, Аскольд Куров, Андрій Звягінцев, Віталій Манський та інші.

Також російська міжрегіональна громадська організація «Кіносоюз» підтримали звернення  Європейської кіноакадемієї та  збирає підписи на підтримку Олега Сенцова. Повідомленння про це  режисер-документаліст, засновник кінофестивалю «Артдокфест» Віталій Манський опублікував на своїй сторінці у Facebook.

 До ініціативи вже долучилися кінокритики Зара Абдулаєва, Андрій Плахов, Діляра Тасбулатова і Віктор Матізен, кінорежисери Марина Розбєжкіна, Борис Хлєбніков, Олексій Федорченко, Олексій Попогребський та інші.

Щоправда, не всі обмежились просто словами підтримки Олегові Сенцову чи звернення до російської влади.

Так, Олексій Герман молодший порівняв Сенцова з Бузиною. «Змагання в несправедливості й жорстокості відбуваються по обидва боки кордону. Це удвічі сумно. Можна дотримуватися різних точок зору на політику, але, коли в результаті страждають художники, це здається знаком, що ми вже живемо в постійній готовності до війни. Згадати хоча б жахливу трагедію з Олесем Бузиною по інший бік кордону. Хтось підтримував його погляди, хтось ні. Важливо одне: в культуру проникло жорстокість», - заявив режисер виданню Snob.ru.

Лауреат Венецианського та Каннського кінофестивалів Андрій Звягінцев назвав російьку владу, яка ув’язнила його колегу, «переможцями»: «Сильні, будьте милостиві - або звільніть його, або судіть тільки за те, що незаперечно доведете. Згадую з дитинства сюжети прекрасних легенд про військової доблесті, коли, стоячи над переможеним, але стійким і вірним своєму обов'язку солдатом, переможець віддає йому честь, визнаючи його відвагу і вірність своїй Вітчизні. Невже там же, в дитячих снах, і залишиться ця мрія про великодушність переможців?», - звернувся режисер до влади на шпальтах «Нової газети».

Нагадаємо, що Європейська академія вимагає від російської влади негайно звільнити Олега Сенцова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук