Руїни львівської синагоги почали консервувати

Головні Новини Львова 07.08Оксана Сенишин, 7 серпня 2015, 19:12 1228 2

У Львові триває проект «Простір Синагог», перший етап якого – збереження вцілілих залишків синагоги «Золота роза», що датується шістнадцятим століттям, та ознакування місця Бейт Гамідрашу.

Бейт Гамідраш – це навчальний дім для хлопчиків та чоловіків. Ця школа була біля синагоги, що на вулиці Староєврейській. Тут навчали читати тору.

Зараз робітники відчищають вцілілу цеглу споруди. За умовами проекту, на цій території створять меморіальну інсталяцію «Увіковічнення», аби вшанувати євреїв, які мешкали і мешкають у Львові.

Ідея проекту виникла ще у 2008-му. Досі мізкували над її концепцією та розробляли документацію. Проект обіцяють завершити до кінця наступного року. Над цим зараз працюють міська рада, Центр міської історії та німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ.

«У 1949-1950-их роках я працював головним інженером Сталінського райвиконкому. І тут, на території колишньої синагоги, було моє господарство. Пам’ятаю: вивозили сміття від тої синагоги... За 70 років тут 10 разів вже різні проекти були. Всі обіцяли: «Ми відновимо-відреставруємо...» І все. Слава Богу, що зараз ми дожили до таких часів, що люди взялись за роботу», – розповів найстаріший єврей міста Борис Дорфман.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук