«Самопоміч» пропонує обкласти жорсткими податками олігархів

Економіка18 грудня 201445767

Група народних депутатів «Самопомочі» з допомогою фахівців-економістів  розробила низку у законодавстві, що дозволять наповнювати бюджет за рахунок урізання надприбутків власників компаній-монополістів. Про це 18 грудня заявив голова парламентської фракції «Самопомочі» Олег Березюк, повідомляє прес-служба партії.

Серед запропонованих змін – зокрема, запровадження  70% податку на видобуток нафти і газу для Договорів Спільної Діяльності (ДСД) між державними та приватними компаніями.

«Власниками приватних підприємств в ДСД є, в основному, олігархи. Це дозволить залучити в державний бюджет додатково приблизно 5 млрд. грн без збільшення ціни на газ, а виключно за рахунок зменшення маржі надприбутків олігархів», – заявив Березюк.

 У «Самопомочі» також вважають необхідним  поширення норм трансфертного ціноутворення на всі, без винятку, галузі економіки, включно з  хімічною та металургійною промисловістю.

«Саме це не дозволить олігархам за безцінь продавати сировину для переробки своїм же компаніям за кордон, аби потім перепродавати в рази дорожче. Тому оподаткування експорту будь-якого продукту повинно відбуватися за ринковими цінами світових бірж», - вважає парламентський лідер цієї партії.

Серед інших новацій, які планують внести на розгляд Верховної Ради уже найближчим часом – запровадження кримінальної відповідальності за маніпуляції з ПДВ і жорстких штрафних санкцій за невиплату дивідендів компаніями, де є державна частка. Йдеться, зокрема, і про ПАТ «Укрнафта», яка не виплатила своїм акціонерам, в тому числі, і державі, дивідендів на загальну суму понад 2 млрд грн.   

Олег Березюк також заявив, що «Самопоміч» має намір домогтися щонайменше 15% оподаткування прибутків, отриманих в Україні, але легалізованих за кордоном через контрольовані іноземні компанії. Зараз такі прибутки в Україні не оподатковуються, бо юридично отримані іноземними компаніями.

«Олігархи, які отримають прибутки за кордоном від своїх активів в Україні, мають сплачувати податки в український державний бюджет. Практика, коли прибутки накопичуються в Швейцарії, Англії, Австрії та на офшорах, і не декларуються в Україні, має бути зупинена. Податкова ставка на такі доходи – як розподілені, так і нерозподілені – має бути не менше 15%. Забезпечити це можна за рахунок змін у законодавстві, застосувавши принцип «Controlled Foreign Corporations», - сказав він.

Нагадаємо, що раніше депутати від «Самопомочі» уже зареєстрували у Верховній Раді законопроект про підвищення акцизів на алкоголь майже на 50% і на сигарети (30%). За словами Ганни Гопко, одного з авторів цього законопроекту, вартість пляшки горілки зросте в середньому на 8 грн, а пачки сигарет з фільтром – на 2,5-3 грн, натомість держбюджет у наступному році лише за рахунок цих двох акцизів отримає понад 8 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук