Нардепи хочуть збільшити акцизи на алкоголь на майже 50%

ЕкономікаОксана Руда, 17 грудня 201425052

Народні депутати Ганна Гопко, Тетяна Острикова, Віктор Кривенко («Об'єднання «Самопоміч») і Олег Мусій («Блок Петра Порошенка») запропонували Верховній Раді підвищити акцизні ставки на сигарети та алкоголь.

16 грудня нардепи зареєстрували відповідний законопроект №1474 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби, алкогольні напої та пиво) в рамках процесу євроінтеграції України».

Текст законопроекту ще не опублікований на сайті Верховної Ради, однак депутат Ганна Гопко на своїй сторінці в Facebook повідомила, що в цілому запропоновані зміни передбачають підвищення акцизу на пиво і міцні алкогольні напої на 45-48%.

«В середньому новий акциз збільшує ціну 0,5 л пляшки пива тільки на 35 копійок. Ціна пляшки горілки 0,5 л зросте на 8 гривень, або на 20%. Але таке невелике зростання ціни збільшить надходження в бюджет не менше ніж на 2 мільярди гривень, навіть за умови скорочення реалізації алкогольних напоїв», – написала Гопко.

Між тим, акциз на слабоалкогольні напої, враховуючи їхню небезпеку для здоров'я молоді, пропонується збільшити на 100%, що повинно призвести до скорочення їх споживання, але збільшення надходжень до бюджету на 400 млн грн.

Крім цього запропоновано збільшити специфічні ставки акцизу на сигарети без фільтру майже на 100%, на сигарети з фільтром – на 30%.

«Загалом це призведе до зростання цін на всі види сигарет на 2,5-3 гривні, але надходження до бюджету від тютюнових акцизів у 2015 році складуть приблизно 24 млрд гривень, що на 6 млрд більше, ніж в 2014 році, навіть за умови скорочення реалізації сигарет в 2015 році на 16%», – зазначила депутат.

Також депутати пропонують збільшити в 5 разів плату за ліцензію на право гуртової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Така пропозиції міститься в ще одному зареєстрованому 16 грудня законопроекті №1488.

За словами Гопко, цим законопроектом парламентарії пропонують альтернативу ініціативі Мінфіну про введення нового додаткового акцизу на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном, який мали б визначати місцеві ради.

«Замість цього для підтримки місцевих бюджетів пропонується підвищити розмір плати за ліцензію на гуртову та роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном, тому що така плата повністю спрямовується в місцеві бюджети», – написала вона.

Завдяки збільшенню вартості ліцензії депутати розраховують забезпечити надходження до державного бюджету 2,8 млрд грн у рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук