Саудівська Аравія обвалила ціну на техаську нафту до $79

ЕкономікаО.Г., 4 листопада 20147720

Вартість поставок в грудні техаської світлої нафти (WTI) зменшилася в понеділок, 4 листопада, на торгах в Нью-Йорку на $1,76 до $78,78 за барель у зв’язку з тим, що компанія Саудівської Аравії знизила вартість експорту нафти в США.

Як повідомляє Finance, дана вартість WTI є мінімальною з червня 2012 року. При цьому, на електронних торгах енергоносій досягав і більш низького рівня – $78,25 за барель.

Як вказують аналітики, причиною падіння ціни на нафту на торгах стало зниження вартості її постачання з Саудівської Аравії в США і Азію, про який оголосила раніше національна нафтова компанія Саудівської Аравії нафти. Зниженню нафтових цін сприяє і підвищення курсу національної валюти США.

Нагадаємо, падіння вартості нафти відбувається вже шостий тиждень поспіль. Це найдовший період скорочення нафтових цін з 2002 року. Причиною такої динаміки експерти називають підвищення обсягів видобутку в країнах ОПЕК і в США, цінову конкуренцію між країнами Перської затоки і зниження темпів росту попиту на нафту через уповільнення розвитку економік Китаю та Європи.

Водночас колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін висловив припущення, що США і Саудівська Аравія вступили в змову з метою послабити Росію, що це свого роду прихована додаткова санкція. На думку провідного експерта Союзу нафтогазопромисловців Росії Рустама Танкаєва, йдеться не про змову, а про протиборство цих двох країн, заручником якого стала Росія: він вважає, що саудівці задалися метою опустити ціну нижче $89, щоб зробити невигідною розробку американських сланцевих родовищ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук