СБУ встановила причину різкого подорожчання скрапленого газу

Ціни на автогаз в серпні 2017 року встановили абсолютний рекорд

Служба безпеки України встановила причини різкого подорожчання скрапленого газу, що використовується як паливо для автомобілів. Зокрема, це введення обмежень з боку РФ та брак потужностей з виробництва скрапленого газу в Україні. Про це пишуть «Українські новини».

Встановлено, що загальне споживання скрапленого газу в Україні в 2016 році становило 1 млн 456 тис. тонн (понад 500 млн доларів США у грошовому еквіваленті). При цьому порівняно із 2015 роком споживання скрапленого газу в Україні зросло на 48,6%.

Останнім часом оптові ціни на пропан-бутан зросли майже на 70%, що у свою чергу, призвело до підвищення роздрібних цін на вказане паливо на заправних станціях держави.

За наявними даними, основною причиною зростання оптових і роздрібних цін на скраплений газ є дефіцит вуглеводнів у розмірі 25-30 тис. тонн (20% споживанні), який виник у зв'язку з наступними факторами: введення експортних обмежень Російською Федерацією через нестачу газу на внутрішньому ринку РФ; планові ремонтні роботи на Мозирському і Рєчицькому нафтопереробних заводах Білорусі; недостатність потужностей з виробництва скрапленого газу в Україні у зв'язку зі стагнацією вітчизняної нафтопереробки; монополізація поставок пропан-бутану з боку компаній, які мають ексклюзивне право на імпорт ресурсу від структур ВАТ НК «Роснєфть».

Як писав ZAXID.NET, ціни на скраплений газ в серпні 2017 року встановили абсолютний рекорд за всю історію спостережень. Буквально за місяць альтернатива бензину – скраплений газ – подорожчав на заправках в півтора рази, а оптові ціни зросли вдвічі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив державним органам вжити заходів щодо зниження вартості палива та назвав підвищення цін на газ диверсією проти країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук