Гройсман доручив розібратися зі зростанням цін на автогаз

Гройсман доручив розібратися зі зростанням цін на автогаз
фото «5 канал»
Ціни на газ для авто в Україні подекуди вищі, ніж у Польщі та Словаччині

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив профільним міністерствам, Антимонопольному комітету, Державній фіскальній службі та правоохоронцям розібратися з підвищенням цін на зріджений газ. Про це Гройсман заявив під час міжвідомчої наради в Кабміні, передає прес-служба уряду.

«Я хочу, аби служби, від кого це залежить, навели порядок на ринку автомобільного газу. Різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. Ринок лихоманить. Це диверсія проти України. Ми маємо захистити внутрішнього споживача – рядових громадян», – сказав Гройсман.

Відтак глава уряду доручив відомствам з’ясувати причини підвищення цін на зріджений газ, а також вжити заходів для зниження вартості палива до 15 вересня.

«Я пропоную міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику скликати міжвідомчу комісію по паливу і напрацювати всі рішення з цього приводу. Віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону – порти, залізниця, митниця – прошу опрацювати максимально швидке проходження всіх процедур, включаючи перевалку та транспортування палива», – зазначив прем’єр.

Також Гройсман доручив ДФС та правоохоронцям проаналізувати учасників ринку автогазу, особливо «недобросовісних трейдерів».

«Також доручаю на рівні віце-прем’єр-міністрів за тиждень провести нараду і внести комплексну пропозицію щодо врегулювання ситуації», – додав глава уряду.

Окрім того, на нараді зазначили, що, за інформацією ДФС, за 8 місяців цього року обсяг імпортованого газу збільшився на 70 тис. тонн, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і перевищив 600 тис. тонн. Разом з тим значно скоротилася кількість трейдерів, що постачають зріджений газ з Росії, звідки Україна отримує найбільше цього виду палива.

«Це є наслідок монополії. Наразі я вимагаю від АМКУ більш рішучих дій, а ще прошу всю інформацію – скільки було трейдерів, хто сьогодні працює на ринку, якими є джерела постачання палива – і цю статистику я покладу на стіл президенту України», – сказав Гройсман.

Водночас, як пише «Українська правда» з посиланням на генерального директора Української енергетичної біржі Олександра Коваленка, автогаз в Україні коштує вже дорожче, ніж в ЄС.

«У Франції газ для авто коштує 0,74 євро/л, у Великобританії - 0,63 євро/л, в Італії - 0,60 євро/л, в Португалії - 0,58 євро/л, а в Німеччині - і зовсім 0,53 євро/л. У Польщі за літр газу доведеться заплатити 0,41 євро / л, в Словаччині - 0,43 євро/л. У країнах Балтії ціни на автогаз коливаються на рівні близько 0,50 євро/л», – заявив Коваленко.

Як зазначається, 22 серпня ціна на газ для авто в Україні (в середньому 14,6 гривні за літр) вже була вище, ніж у Польщі та Словаччині, а на деяких заправках вона наблизилася до вартості в Німеччині і Балтії.

Основною причиною зростання цін на автомобільний газ називають дефіцит ресурсу. Також вплинула зупинка на планові ремонти заводів в Білорусі.

Але, за твердженнями експертів, ціни на газ повинні знизитися до кінця року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук