Територію селища Поморяни на Львівщині віднесли до земель історико-культурного призначення

КультураОксана Панчишин, 8 грудня 20168080
Поморянський замок потребує реконструкції

Землі історичного ареалу смт Поморяни Золочівського району на Львівщині віднесено до земель історико-культурного призначення. Відповідний позов до суду подавала прокуратура Львівської області.

Прокуратура в суді вимагала зобов’язати Поморянську селищну раду провести роботи із винесення меж історичного ареалу смт Поморяни, закріплення їх на місцевості, а також віднесення цих земель до земель історико-культурного призначення, йдеться в повідомленні прокуратури Львівської області.

Львівський окружний адміністративний суд постановою від 5 грудня задовольнив позов прокуратури в повному обсязі.

Історичний ареал місцевості – це частина населеного місця, що зберегла об’єкти культурної спадщини і пов’язані з ними розпланування та форму забудови, які походять з попередніх періодів розвитку, типові для певних культур або періодів розвитку.

Поморяни засновано в середині XV ст., воно добре відоме своїм костелом та напівзруйнованим Поморянським замком, який є пам’яткою архітектури національного значення.

У 2015 році завдяки громадській ініціативі було зібрано кошти та встановлено опору під дахом Поморянського замку, де впала балка. Також створили ініціативну групу «Порятунок замку в Поморянах», спільнота у соцмережах «Я – Поморянський замок», члени якої опікуються замком, прибирають та впорядковують його територію. Цьогоріч вперше за останні 40 років на реставрацію замку з обласного бюджету виділили кошти – 700 тис. грн, які підуть на проект та першочерговий порятунок пам'ятки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук