Кабінет міністрів України на засіданні 30 вересня затвердив новий державний стандарт базової середньої освіти. В документі уряд виокремив 11 базових навичок, які мають здобути школярі.
Серед компетенцій, які мають здобути українські школярі під час навчання, виділили:
- вільне володіння державною мовою;
- здатність спілкуватися іноземними мовами;
- математичну та технологічну компетентність;
- інноваційність та відкритість до нових ідей;
- підприємливість та фінансову грамотність;
- спроможність навчатися впродовж життя.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що вимоги до школярів «базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу».
Новий стандарт освіти набуде чинності з 2022 року та стосуватиметься тих учнів, які навчаються за 12-річною програмою. Для втілення вимог Кабміну школи мають забезпечити всіма необхідними електронними та технологічними рішеннями. У проекті держбюджету на 2021 рік з цією метою виділять 159 млрд грн для Міністерства освіти і науки. З них 1,4 млрд грн витратять на програму «Нова українська школа».
Як повідомляв раніше ZAXID.NET, З 2021 року для школярів стане обов’зковим ЗНО з математики. Всього будуть два рівні складності ㅡ стандартний та профільний. Випускники складатимуть іспит залежно від того, на якому рівні вони цей предмет вивчали.
Також із 2021 року абітурієнтам дозволять складати ЗНО з 5 предметів (раніше було 4). Орієнтовні дати проведення ЗНО з 21 травня до 16 липня. Тривалість іспиту обов'язкового іспиту з української мови та літератури складе 210 хвилин (3 години 30 хвилин), замість 180, як було раніше. А завдання з відкритою відповіддю планують полегшити: додати інфографіку, діаграму, таблиці.
Також у 2021 році окремо здавати ЗНО з української літератури буде необов’язково.