Уряд призначив екс-регіонала Сергія Шкарлета в.о. міністра освіти

Проти призначення Сергія Шкарлета керівником міністерства виступали різні освітянські середовища

Підозрюваний у плагіаті Сергій Шкарлет керуватиме міністерством освіти

На засіданні у четвер, 25 червня, уряд призначив виконувачем обов’язки міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Натомість Любомира Мандзій, яка упродовж трьох місяців керувала міністерством, повернулася на посаду заступника міністра.

Кабмін прийняв рішення про тимчасове покладення виконання обов'язків Міністра освіти і науки України на Шкарлета Сергія Миколайовича. Любомира Мандзій повідомила, що рішенням уряду повернулася на посаду заступника міністра освіти і науки.

Нагадаємо, посада міністра освіти залишається вакантною з 4 березня. Ганна Новосад, яка була міністром освіти і науки в Кабміні Гончарука, відмовилася працювати в новому Кабміні. Після цього обовʼязки міністра освіти і науки виконувала Любомира Мандзій.

Що відомо про Сергія Шкарлета

47-річний Сергій Шкарлет – уродженець Узбекистану. Досі був ректором Чернігівського національного технологічного університету.

У 2010 році балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». В одному з інтерв’ю казав, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року.

«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів», — сказав він тоді.

У 2013 році тодішній міністр освіти Дмитро Табачник нагородив Шкарлета нагрудним знаком та посвідченням заслуженого діяча науки і техніки України.

Водночас вже у 2015 році він балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але програв вибори.

Антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» заявила про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку Сергія Шкарлета. Про це ж ідеться і на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях». Сам Шкарлет заперечує плагіат у своїх роботах.

Також, за словами Шкарлета, він виступає за «трансформацію» ЗНО, оскільки воно «не повинно бути єдиним інструментом для вступу». Як варіант, він пропонує скасування ЗНО для вступників на заочну форму навчання.

Після виявлення плагіату низка науковців виступила із заявою проти призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки України. Освітяни та активісти організовували акцію протесту під Верховною Радою. Незважаючи на це, 17 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради проект постанови щодо призначення Шкарлета міністром. Натомість, профільний комітет Ради не підтримав таке призначення.

Львівська облрада зверталася до Кабміну та Верховної Ради про неприпустимість висування Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук