Шахтарі та енергетики нарешті збираються за столом переговорів

Економіка7 червня 2016, 16:33 0

«Енергетики та шахтарі вугільних підприємств Заходу і Сходу разом з обласною адміністрацією шукатимуть шляхи подолання кризи збуту вугілля за круглим столом», — про це 7 червня під час прес-конференції на тему: «Проблеми відвантаження і реалізації вугільної продукції ДП «Львіввугілля» та шляхи їхнього вирішення», повідомив голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин.

Круглий стіл за участі представників вугільних профспілок, керівництва ДП «Львіввугілля», обласної адміністрації, обласної ради та керівництва ДТЕК «Західенерго» має відбутись 9 червня у Львівській облдержадміністрації.

На складах ДП «Львіввугілля» накопичено уже майже 100 тисяч тонн вугілля і його нікуди збувати. Аналогічні проблеми зі збутом у павлоградських шахтарів, які були змушені обмежити видобуток вугілля. Так, з 01 по 10 травня цього року був повністю припинений видобуток на шахтах ДТЕК Павлоградвугілля. Профспілки визнають, що проблема зі збутом вугілля пов’язана в першу чергу зі скороченням виробітку електроенергії в країні.

«До сьогоднішнього дня на державному рівні не зроблено стратегії про функціонування енергетичного ринку в Україні. Споживання електроенергії, під час спаду економіки в країні, впало. Але цю ж електроенергію можна давати на експорт і в Білорусію, і в Молдову та й в інші країни. Але до сьогоднішнього дня Кабінет Міністрів не вирішив питання як дальше жити енергетичному сектору країни. Це біда не тільки наша, а й Павлограда, тобто і Сходу, і Заходу країни. Профспілка вже давно вимагає, давайте разом сядемо і вирішимо — як нам далі жити», — вважає Олег Турчин.

Генеральний директор ДТЕК Західенерго Андрій Шувар у коментарі повідомив, що усі теплові електростанції України через зниження попиту на електроенергію вже понад рік працюють у складі мінімального навантаження. У тому числі знизилось навантаження на енергоблоки Бурштинської та Добротвірської ТЕС. Зокрема, на Бурштинській ТЕС лише від початку року виробництво впало майже на 40%, а з 12 енергоблоків працює лише 5-6. З них лише 1-1,5 блоки працює на експорт, тоді як у 2013-му на експорт працювало 4-5 енергоблоків.

За його словами, відповідно, знизилось споживання вугілля тепловими електростанціями. Зокрема, Бурштинська ТЕС зараз за добу спалює не більше 8 тисяч тон вугілля, а ще торік спалювала до 15 тисяч тон. Це негативно позначилось на обсягах реалізації вугільної продукції в енергетику, як шахтами Західного Донбасу, так і шахтами Львівсько-Волинського басейну.

«Якщо шахтарі Сходу і Заходу будуть конфліктувати між собою — цим проблему не вирішити, вугілля спалюватись більше не буде, бо нікуди подіти вироблену електроенергію. Ми маємо об’єднати зусилля і виробити спільні рішення, які дозволять енергетикам і шахтарям працювати та утримувати їхні сім’ї. Якщо ми не можемо стимулювати попит на електроенергію всередині країни треба докласти спільних зусиль аби зробити українські кіловат-години стали конкурентними у Європі, треба збільшити експорт та завантажити ТЕС», — вважає Андрій Шувар.

Автор Марія Дяків

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук